Reklama

Cicibór Duży: Jasełka i spotkanie z kolędą to już tradycja (galeria)

Kilka tygodni przygotowań, dobrane stroje, wyuczone teksty i dopracowane świąteczne piosenki. Wszystko aby jak najwierniej i najciekawiej zaprezentować wydarzenia w Betlejem ponad dwa tysiące lat temu. Jasełka.

Szkoła Podstawowa w Ciciborze Dużym ma już renomę i doświadczenie w tego typu przedsięwzięciach. Nie dziwne więc, że jest dzień, pierwsza niedziela Nowego Roku, w którym do szkoły zapraszani są mieszkańcy Cicibora Dużego i sąsiednich miejscowości aby podziwiać swoje najmłodsze pokolenie w najważniejszej dla katolików historii biblijnej.

Gości powitali Sławomir Adach – dyrektor szkoły w Ciciborze Dużym i Beata Wereszko – nauczyciel, instruktor a jednocześnie członek zespołu Zorza z Cicibora Dużego. Wśród gości m.in. wójt Gminy Biała Podlaska Wiesław Panasiuk z żoną, przewodniczący Rady Gminy Biała Podlaska Dariusz Plażuk, dyrektor GOKu Biała Podlaska Agnieszka Borodijuk, proboszcz parafii pw. św. o. Pio – ks. Wojciech Majewski, pracownicy Urzędu Gminy Biała Podlaska, radni Gminy Biała Podlaska, sołtysi Cicibora Dużego, Cicibora Małego, Roskoszy oraz mieszkańcy całej okolicy.

Jasełka poprzedził mini koncert kolęd w wykonaniu zespołów Barwinek ze Styrzyńca i Zorza z Cicibora Dużego.

Niebawem w FILM z wydarzenia a w nim specjalne przesłanie i podziękowania wójta Wiesława Panasiuka dla organizatorów i mieszkańców Cicibora Dużego i okolic za trwanie w tradycji i umożliwianie mieszkańcom całej gminy rozpoczynanie Nowego Roku historią narodzin Chrystusa.

 

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
tekst: Leszek Niedaleki
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama