Reklama

Sławacinek Stary: Radosne kolędowanie (galeria)

Dorocznym tradycjom wspólnego kolędowania na chwałę Bożej Dzieciny stało się zadość. W sobotnie popołudnie 4 stycznia sala świetlicy wiejskiej w Sławacinku Starym wypełniła się do ostatniego miejsca. Z inicjatywy miejscowego zespołu śpiewaczego koncertowały trzy grupy ludowe: Jutrzenka z akompaniamentem harmonisty Zdzisława Marczuka, Sitniczanie z akordeonistą Jakubem Gdelą i Barwinek z akordeonistą Andrzejem Stępką i grającym na bębenku Janem Juźko.

Zaproponowali oni mniej znane słuchaczom kolędy i pastorałki. W wydaniu Jutrzenki ze Sławacinka Starego można było usłyszeć: „Wielkie Bożę Narodzenia”, „Dzieciątko się narodziło” i „Betlejemskie pole śpi”. Sitniczanie z Sitnika zaproponowali: „Z narodzenia Pana”, „Jezusa narodzonego wszyscy witajmy” i „Przychodzimy do stajenki”. Natomiast śpiewający jako ostatni Barwinek ze Styrzyńca wykonywał: „Dlaczego dzisiaj?”, „Chwalcie dziecinę”, „Jakieś światło nad Betlejem”.

Po dorosłych wykonawcach popisywali się uczniowie klasy I Szkoły Podstawowej w Sławacinku Starym. Przygotowali oni tradycyjne Jasełka z oryginalnymi kostiumami i rekwizytami. Na finał wystąpiła miejscowa dobrze znana wykonawczyni Wiktoria Szczepanowska, która zachęciła obecną w świetlicy publiczność (głównie rodziców siedmioletnich pociech) do wspólnego śpiewania dobrze znanych kolęd typu „Dzisiaj w Betlejem”. czy „Przybieżeli do Betlejem pasterze”. Warto dodać, że impreza z kolędą w haśle odbywała się w Sławacinku Starym po raz drugi. Podobne imprezy przygotowano również w Ciciborze Dużym i Sworach, a niebawem w Worońcu i Pojelcach.


tekst : Istvan Grabowski
zdjęcia: autor
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama