Reklama

Ferie zimowe 2020 w GCK w Konstantynowie (zaproszenie)

Gminne Centrum Kultury w Konstantynowie serdecznie zaprasza dzieci w wieku od 6 lat na ciekawe zajęcia w okresie ferii zimowych w dniach 13-17 stycznia. Ilość miejsc ograniczona, zapisy i szczegółowe informacje w siedzibie GCK oraz pod numerem telefonu 83 341 50 03. 

W programie: zajęcia plastyczne, razem weselej (kalambury, kolorowanki, rebusy), eksperymenty, seanse filmowe – bajeczne oraz dyskoteka.

GCK w Konstantynowie zorganizowało tydzień ferii dla dzieci w wieku szkolnym. Dzieci przychodziły do organizatorów od 7.30, natomiast zajęcia zaczynały się od 8.30 do 15.00. W przedsięwzięciu udział wzięło 24 osoby, w różnym wieku ale zajęcia były tak dostosowane, żeby każdy znalazł coś dla siebie.

Każdy dzień rozpoczynał się gimnastyką w rożnych formach min. Zumba, gimnastyka z elementami tańca itp. Następnie prowadzone były zajęcia plastyczne, na których uczestnicy wykonali swoje autorskie prace recyklingowe, a także powstał jedna wspólna praca w rzeczywistym rozmiarze z plastikowych butelek w kształcie sanek, co miało oznaczać tęsknotę za zimowymi szaleństwami na śniegu.

Robione były różnego rodzaju eksperymenty i zajęcia te najbardziej przypadły dzieciom do gustu, robione były między innymi wybuchy wulkanu, barwiona była woda w której stały białe kwiaty i następnego dnia zmieniły kolor, robiona była chmura w słoiku, wiele eksperymentów wykonanych było z użyciem balonów, wody, światła. Jednego dnia projektowano stroje karnawałowe i zrobiony został pokaz mody, na którym prezentowano na sobie zaprojektowane stroje. Odbyły się zajęcia graficzne na komputerach.

Wykonano kartki oraz małe upominki z okazji dnia Babci i Dziadka. Odbył się turniej sportowy. Drugiego dnia ferii Wójt Gminy Konstantynów Romuald Murawski ufundował wszystkim dzieciom „dmuchańce” i teatrzyk, w związku z tym zabrano dzieci tego dnia na te atrakcje. Na zakończenie ferii z GCK zakupiono pizzę, przy której było podsumowanie tygodniowej zabawy. Wszystkie dzieci biorące udział w przedsięwzięciu chętnie wracały kolejnego dnia na zajęcia, gdyż były ciekawe co dzisiaj się wydarzy.


materiał: gmina Konstantynów
info / plakat: GCK w Konstantynowie

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama