Reklama

Kryminałki: Potrzebowali pieniędzy na alkohol

Najbliższe trzy miesiące spędzą w zakładzie karnym cztery osoby w wieku 31-45-lat bez stałego miejsca zamieszkania. Są one podejrzane o dokonanie rozboju na dwójce swoich znajomych. Sprawcy zaatakowali parę, by otrzymać pieniądze na alkohol. Po tym z mieszkania zabrali m.in. karty bankomatowe, z których próbowali wypłacić gotówkę. W piątkowe popołudnie Sąd Rejonowy w Białej Podlaskiej zastosował wobec całej czwórki najsurowszy środek zapobiegawczy - tymczasowy areszt. Za popełniony czyn grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności.

W ubiegłym tygodniu bialscy policjanci powiadomieni zostali o rozboju na szkodę dwojga mieszkańców miasta. Do zdarzenia doszło w Białej Podlaskiej w mieszkaniu pokrzywdzonej. Na miejsce natychmiast skierowani zostali funkcjonariusze. Z relacji zgłaszającej wynikało, że przyszło do niej czworo znajomych. Początkowo wspólnie spożywali alkohol, jednak gdy ten się skończył zażądali od pary pieniędzy na ten właśnie cel. Kiedy spotkali się z odmową, jeden z obecnych tam mężczyzn uderzył pokrzywdzonego w głowę. Następnie zabrał znalezioną przy nim gotówkę. Po tym zaatakował również kobietę. Następnie sprawcy przeszukali znaleziony na miejscu plecak zabierając z niego artykuły spożywcze i karty bankomatowe należące do pokrzywdzonego.

By otrzymać pin do znalezionych kart jeden z mężczyzn użył przemocy wobec pokrzywdzonego. Po uzyskaniu numeru cała czwórka wyszła z mieszkania zabierając ze sobą drobne przedmioty, których wartość oszacowana została na kwotę około 120 zł oraz skradzione karty.

W krótkim czasie od zgłoszenia mundurowi zatrzymali wszystkie osoby podejrzewane o udział w tym zdarzeniu, odzyskali też skradzione przedmioty, w tym karty bankomatowe. Funkcjonariusze ustalili, że 34-latek wraz z 38-letnią znajomą próbowali już wypłacić gotówkę z konta pokrzywdzonego.

W trakcie prowadzonych czynności policjanci ustalili, że 34-latek podejrzany jest również o usiłowanie poddania się innej czynności seksualnej wobec pokrzywdzonej.

W piątkowe popołudnie Sąd Rejonowy w Białej Podlaskiej na wniosek Policji i Prokuratury zastosował wobec czterech osób środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu. Za popełnione czyny grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności.


materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla KMP
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama