Reklama

Terespol: Toyota oraz naczepa samochodowa odzyskane na granicy

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, odzyskali w ciągu jednej doby, samochód osobowy marki Toyota oraz naczepę Krone.

W sobotę (21 grudnia br.), na terenie drogowego przejścia granicznego w Terespolu, na kierunku wyjazdowym, zatrzymano obywatela Polski. Podróżny usiłował wyjechać na Białoruś, samochodem marki Toyota Auris o szacunkowej wartości 65 000 zł.  W czasie kontroli granicznej funkcjonariusze ujawnili w pojeździe ingerencję w polu numerycznym VIN.

Tego samego dnia, tym razem na terenie drogowego przejścia granicznego w Kukurykach, odzyskano pochodzącą z przestępstwa naczepę samochodową. Tu do odprawy granicznej na kierunku wyjazdowym, stawił obywatel Białorusi, podróżujący samochodem ciężarowym Volvo z naczepą Krone. Podczas odprawy granicznej, funkcjonariusze ustalili, iż naczepa tego zestawu ciężarowego, ma przerobiony numer VIN. Kierowca został zatrzymany, zaś naczepę o wartości około 20 tys. zł  zabezpieczono.

Obu mężczyzn oraz pojazdy przekazano do dalszych czynności funkcjonariuszom Policji.

Od początku roku funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, odzyskali już ponad 270 pojazdów pochodzących z przestępstwa o wartości prawie 14 mln zł.

materiał: Terespol miasto / kryminałki
tekst / zdjęcia: por. SG Dariusz Sienicki, Rzecznik Prasowy Komendanta NOSG

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama