Reklama

Łomazy: Ukazał się nowy numer kwartalnika „Echo Studzianki”

Zapraszamy do lektury najnowszego numeru kwartalnika „Echo Studzianki”. Jak w każdym wydaniu znajdziecie w nim ciekawe artykuły historyczne oraz przegląd wydarzeń i aktywności mieszkańców Studzianki w ostatnich miesiącach.

W połączonym 41 i 42 numerze kwartalnika Stowarzyszenia Rozwoju Miejscowości Studzianka  „Echo Studzianki”  wspomnienia z okresu II wojny światowej autorstwa Bronisława Józefaciuka pochodzącego ze Studzianki. Ponadto relacja Barucha Goldszera, jedynego Żyda ocalałego z masakry, która miała miejsce w połowie sierpnia 1942 r.  w lesie Hały koło Łomaz oraz pierwsza  prezentacja nowego cyklu materiałów genealogicznych dotyczących studziańskich nazwisk. W wydaniu nie zabrakło tematyki tatarskiej, przeglądu aktywności mieszkańców i relacji z organizowanych wydarzeń.  Nie zabrakło również stałych rubryk takich jak: konkurs wiedzy o Studziance, kącik poetycki, dowcipy.  Zachęcamy do lektury.

>> Echo Studzianki nr 41 i 42 <<

Wszystkie numery do pobrania pod linkiem:  http://www.studzianka.pl/echo_studzianki.htm

materiał: gmina Łomazy
tekst / grafiki: Łukasz Węda, Stowarzyszenie Rozwoju Miejscowości Studzianka

 

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Reklama

Reklama

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

Łomazy: Dzień Seniora w Studziance po raz dziewiąty (galeria)

W sobotę 19-go października 2019r. odbyło się w Studziance po raz dziewiąty Popołudnie Seniora. W corocznym spotkaniu zorganizowanym przez Radę Sołecką miejscowości Studzianka i Stowarzyszenie Rozwoju Miejscowości Studzianka wzięło udział ponad 70 osób w tym blisko 50 seniorów ze Studzianki.

Czytaj więcej »

Łomazy: Tatarski Turniej Łuczniczy w Studziance (galeria)

29 września na terenie Muzeum Wsi Podlaskiej w Studziance (gm. Łomazy) przy świetlicy odbył się jedenasty Tatarski Turniej Łuczniczy zorganizowany przez Stowarzyszenie Rozwoju Miejscowości Studzianka. W zawodach wzięło udział blisko 40 osób m.in. z gminy Łomazy, a także Białej Podlaskiej.

Czytaj więcej »

Reklama