Reklama

Biała Podlaska: Projektowali świąteczne znaczki

Rozwijanie wyobraźni plastycznej najmłodszych to jeden z celów pracowni graficznej Bialskiego Centrum Kultury istniejącej od wiosny 2019 r. W jej pracach uczestniczy 40 pasjonatów grafiki komputerowej od 7 do 12 lat. W grudniu pracownia ogłosiła konkurs na najciekawszy projekt graficzny znaczka pocztowego o tematyce świąt Bożego Narodzenia.

– Chciałam tym konkursem zainteresować dzieci uczestniczące w zajęciach pracowni tematyką filatelistyczną. Najpierw przeglądaliśmy klasery z oryginalnymi zbiorami znaczków, a potem dzieci dały upust swej fantazji. Zaskoczyły nie tylko oryginalnymi pomysłami, ale też bogatą kolorystyką – mówi Lilla Wielgan – Michaluk, opiekunka pracowni graficznej.

Wszystkie projekty bożonarodzeniowych znaczków wykonane zostały z pomocą komputerowego edytora grafiki. Dominują w nich anioły na tle zimowej scenerii i granatowego nieba pełnego gwiazd, choć nie brakuje bałwanków, choinek i prezentów od św. Mikołaja.

Co prawda z przyczyn niezależnych od organizatorów żaden projekt nie ukaże się w formie znaczka pocztowego, ale współpraca z lubelskim oddziałem Poczty Polskiej zaowocował wspaniałymi nagrodami w postaci okolicznościowych wydawnictw filatelistycznych na różne tematy, wydanych nakładem Poczty Polskiej. Jury zdecydowało, że podczas tegorocznego jarmarku bożonarodzeniowego na placu Wolności główne nagrody otrzymały cztery osoby: Filip Korlaga, Zuzanna Rudzka i Zofia Markowska (grupa młodsza 7-9 lat) oraz Natalia Grzechnik (grupa starsza (10-12 lat). Na wyróżnienia zasłużyli: Maja Tekielak, Paulina Borowska, Zuzanna Sowa, Anastazja Bijat, Lilianna Rudzka, Wiktor Skoczeń, Oliwia Rogoźnicka i Kamil Turyk. Gratulujemy.

tekst :Istvan Grabowski
zdjęcia: autor
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama