Reklama

Biała Podlaska: Koncert Bożonarodzeniowy w ZSZ nr 1 (galeria)

Hej kolęda, kolęda… Koncert Bożonarodzeniowy w ZSZ nr 1 w Białej Podlaskiej Święta to czas, kiedy Bóg się rodzi, kiedy moc truchleje. To czas, kiedy zdajemy sobie sprawę, że Pan narodził się dla wszystkich w lichej stajence- dla smutnych, opuszczonych, dla każdego z nas. Jest to okres, w którym tradycja łączy się ze współczesnością, w pamięci odżywają zapamiętane z dzieciństwa świąteczne zwyczaje. Boże Narodzenie to czas, kiedy wszyscy dajemy się ponieść atmosferze pełnej duchowych wzruszeń, ciepła i harmonii.

19.12.2019 r. w ZSZ nr 1 im. KEN odbył się Koncert Bożonarodzeniowy, który miał na celu wprowadzić wszystkich w świąteczny nastrój. Na koncercie obecni byli: dyrekcja, grono pedagogiczne i uczniowie ZSZ nr 1 oraz zaproszeni goście: ksiądz prałat Janusz Onufryjuk – proboszcz parafii bł. Honorata w Białej Podlaskiej i ksiądz mitrat Andrzej Pugacewicz– proboszcz parafii św. Cyryla i Metodego w Białej Podlaskiej.

Na koncercie pojawiły się zarówno kolędy tradycyjne, jak i współczesne. Wśród nich znalazły się m. in. ,,W żłobie leży”, ,, Wśród nocnej ciszy” , ,, Nie było miejsca dla Ciebie”, ,, Last Christmas ”, „ Mario, czy już wiesz…”, „ Misletoe ”, „ Uciekali ”, „W żłobie leży ”, „ Zaśnieżone miasta”, „ Dzisiaj w Betlejem”. Mogliśmy też wysłuchać przepięknych wierszy w wykonaniu naszych uczniów, wprowadzających nas w klimat Świąt: ,,W dzień Bożego Narodzenia”, „ Życzenia na Boże Narodzenie”, „ Gwiazdka”, ,, Chleb miłości” , „ Magiczne bombki ”, „ Kiedy dziecko się rodzi…”. Wojciech Maksymiuk oraz Kami Czyżak uświetnili koncert przepiękną grą kolęd na akordeonie. Koncert poprowadziły uczennice klasy 2Tt – Martyna Błaszczyk oraz Dominika Chwedczuk. Scenariusz Koncertu Bożonarodzeniowego przygotowała wyżej wspomniana uczennica – Martyna Błaszczyk. Całość koordynowała p. Agnieszka Brodacka-Hordejuk.

W tę nadchodzącą świętą noc Miłości, noc Przebaczenia, noc kiedy ,, Bóg się rodzi, moc truchleje ”, życzymy wszystkim błogosławieństwa Bożej Dzieciny na te święta i każdy dzień Nowego Roku. Niech narodzone Dzieciątko ześle każdemu łaskę zdrowia, nadziei i spokoju wewnętrznego a święta niech będą prawdziwym duchowym, chrześcijańskim przeżyciem.

materiał: Zespół Szkół Zawodowych nr 1
tekst : p. Agnieszka Brodacka-Hordejuk koordynatorka
zdjęcia opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama