Reklama

Biała Podlaska: Doroczna wystawa Fotoklubu Podlaskiego (galeria)

20 grudnia w Galerii 1 piętro w Bialskim Centrum Kultury odbył się wernisaż XI Dorocznej Wystawy Fotografii zorganizowanej przez Fotoklub Podlaski. Na wystawie swoje prace wystawiło aż 23 fotografów.

– Jest to cykliczna wystawa organizowana przez nas co roku w grudniu. Na wystawie obejrzeć możemy najlepsze prace członków Fotoklubu z całego roku. Każdy wybrał swój dowolny temat i technikę. Dużo mamy zdjęć pejzażu, są też portrety, mamy również reportaże. Sporo jest fotorelacji m.in. z Parku Radziwiłłowskiego, bo tam w tym roku sporo się działo podczas prac rewitalizacyjnych. Ta wystawa, to również okazja do pokazania po raz pierwszy prac nowych członków klubu, w tym roku są to prace Krzysztofa Wałeckiego – wyjaśnia Małgorzata Piekarska, instruktor do spraw fotografii w Bialskim Centrum Kultury, Fotoklub Podlaski.

– Jest to taka przeglądowa wystawa. Każdy wybrał to, co uznał w tym roku za swój sukces artystyczny. Znam członków klubu i mnie więcej wiem w jakiej estetyce się obracają. Jestem przekonany, że wybrali naprawdę dobre rzeczy. Ja zamieściłem na wystawie swoje pejzaże, bowiem z  tym gatunkiem fotografii jestem od dawna związany. Moje zdjęcia obracają się głównie wokół doliny Bugu i gór i to są dominujące tematy wśród moich prac – mówi Wiesław Denisiuk, członek Fotoklubu i autor kilku prac zaprezentowanych na wystawie.

Zdjęcia w Galerii 1 piętro oglądać można do 25 stycznia 2020 roku.

Fotoklub Podlaski w przyszłym roku świętować będzie swoje 30-lecie działalności. W najbliższym czasie planuje kolejne wydarzenia. 26 stycznia 2020 roku odbędzie się spotkanie z fotografem Tadeuszem Żaczkiem, który przedstawi prezentację na temat kultury prawosławia a kilka dni później 31 stycznia będzie miał miejsce wernisaż 24. Wystawy Poplenerowej Podlaski Przełom Bugu. Więcej szczegółów już wkrótce na naszym portalu.

 

materiał: Biała Podlaska miasto / kultura
zdjęcia: Jakub(OvO)Sowa

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama