Reklama

Rokitno: Pachnie świętami (galeria)

Niebawem film, relacja z dzisiejszego wydarzenia. W sali widowiskowej Gminnej Instytucji Kultury w Rokitnie miało miejsce uroczyste otwarcie I Przeglądu Tradycji Bożonarodzeniowych. Stoły uginały się od stroików i potraw. Do konkursu na na najsmaczniejsze kluski z makiem stanęło około dziesięciu uczestników i ich produkty. Do tego na scenie kolędy, pastorałki i piosenki świąteczne w wykonaniu Podlasianek, Olszyny i Czeremchy.

Bardzo się cieszę, że do Gminy Rokitno zawitała kolejna impreza rangi powiatowej. To ważne aby kontynuować tradycje. Święta Bożegonarodzenia to najpiękniejsze święta w Polsce. Nasza mała ojczyzna, nasza gmina ale i w gminach sąsiednich i w całym powiecie bialskim rodziny kontynuują to co przekazali nam przodkowie. – mówi wójt Jacek Szewczuk.

Cieszę się, że tak licznie na naszą ofertę kiermaszu odpowiedziały panie ze stowarzyszeń, kół gospodyń i zespołów ludowych. Reprezentowane są gminne instytucje. Na scenie i wśród widowni kolorowe stroje, to nasze zespoły. Ogromy przekrój wiekowy uczestników, od niemowlaka aż po dojrzałych, pełnych doświadczeń i przeżyć ludzi. To integracja. Dziś złożyłem wszystkim tu obecnym ale i każdemu z mieszkańców gminy i powiatu szczere i gorące życzenia wesołych, rodzinnych świąt. Podzieliłem się nie jak zazwyczaj się to robi opłatkiem ale moim atrybutem dziś był bochen chleba z mąki którą dały zboża z naszych rokiciańskich pól. Bochen chleba z naszej, lokalnej piekarni. Niech ten chleb którym dziś połamaliśmy się, symbolizuje miłość, przebaczenie, wspólnotę i wiarę w ludzi i siłę naszych rodzin. – dodaje wójt Szewczuk.

materiał: Radio Biper Rokitno
tekst: Leszek Niedaleki
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Artykuł sponsorowany >>

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama