Reklama

Kodeń: Społeczność szkolna pomaga zwierzakom ze schroniska „Azyl” (galeria)

W dniach 25.11-09.12.2019r. w Szkole Podst. w Kodniu trwała akcja: „Pomagamy dla schroniska AZYL” . Została ona zorganizowana kolejny raz celem wsparcia dla czworonogów (psów i kotów) przebywających w schronisku dla bezdomnych zwierząt w Białej Podl.

Społeczność szkolna wykazała się bardzo dużą empatią i dzięki temu udało się uzbierać i przekazać do schroniskiem AZYL w Białej Podlaskiej bardzo dużo darów. W akcję włączyli się również przedszkolaki z Przedszkola Samorządowego w Kodniu. 9 grudnia uczniowie kl. 5a, 5b i 5c wraz z wychowawcami i opiekunem szkolnej grupy wolontariatu ,,Pomocna Dłoń” przekazali dary kierownictwu schroniska .

Przekazano:
– Karma sucha dla kota – 11,4 kg.
– Karma mokra dla kota – 11,790 kg.
– Karma sucha dla psa – 37,3 kg.
– Karma mokra dla psa – 62,452 kg.
– Makaron – 4 kg.
– Poduszki używane – 11 szt.
– Garnki – 1 szt.
– Kołdry używane – 3 szt.
– Koce używane – 20 szt.

Bardzo dziękujemy dzieciom, ich rodzicom, nauczycielom i pracownikom szkoły, którzy wsparli naszą akcję. Wolontariat ,,Pomocna Dłoń” w Szkole Podst. w Kodniu Opiekun grupy: Teresa Filipek Koordynator akcji: Weronika Ostrzyżek kl 5a

członkowie: – uczniowie kl. 5a:
– Patrycja Falkiewicz
– Karolina Martyniuk
– Nikola Romaniuk
– Ignacy Jaszczuk
– Grzegorz Miśkowiec
– Łukasz Huk
– Eryk Józwuk
– Szymon Świderski

materiał: ZPO w Kodniu
tekst : W. Ostrzyżek , T. Filipek
zdjęcia: T. Filipek
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Reklama

Reklama

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

Biała Podlaska: Zjedz kebaba i wspomóż Szymonka

W środę 19 lutego 2020 r. w punkcie gastronomicznym przy ul. Jana III Sobieskiego 72 w Białej Podlaskiej, przez cały dzień będzie można wspomóc finansowo podopiecznego Caritas Diecezji Siedleckiej – Szymonka Kulawczuka. Chłopiec cierpi na hemimelię kończyn dolnych i górnych, co powoduje, że nie może się poruszać i cieszyć dzieciństwem jak inne dzieci. Jedynym ratunkiem jest kosztowna operacja.

Czytaj więcej »

Konstantynów: Sobota a szkoła tętni życiem! (galeria)

Pomimo, że zaczął się weekend to w Szkole Podstawowej w Konstantynowie tłumy. Kilkaset osób łącznie. Kilkadziesiąt zasiadło do zmagań turnieju szachowego a kolejne kilkadziesiąt, na hali sportowej, rywalizowało w 15. już Turnieju Tenisa Stołowego o Puchar Wójta. Niebawem film z wydarzenia!

Czytaj więcej »

Mecz piłki ręcznej AZS AWF vs KPR Legionowo i zbiórka na leczenie Kubusia (zaproszenie)

Już jutro 15 lutego zespół piłkarzy ręcznych AZS AWF rozegra mecz inauguracyjny II rundy I ligi piłki ręcznej. Piłkarze powalczą  nie tylko o punkty do ligowej tabeli z liderem z Legionowa, ale również o powrót do zdrowia małego Kuby z Nosowa (gm. Leśna Podlaska) chorego na ostrą białaczkę. Mecz rozpocznie się o godz. 18:00 w hali widowiskowo-sportowej FAWF (ul. St. Marusarza 8) w Białej Podlaskiej. Wstęp wolny!

Czytaj więcej »

Reklama