Reklama

Międzyrzecczyzna pomaga obudzić Magdę (film)

18 grudnia z inicjatywy nauczycieli wychowania fizycznego Zespołu Szkół Ekonomicznych w Międzyrzecu Podlaskim powstał pomysł akcji na rzecz Magdy Siłuszyk, absolwentki ekonomika, która od lipca br. leży w śpiączce po komplikacjach poporodowych.

Wydarzenie rozpoczął Halowy Turniej Piłki Nożnej zorganizowany przez Kamila Korniluka i Remigiusza Teleszko, w którym udział wzięło 6 drużyn – po 2 z każdej szkoły średniej z Międzyrzeca Podlaskiego.

Rozegrano 15 meczów systemem każdy z każdym. Najlepszą drużyną okazała się drużyna z Liceum Ogólnokształcącego, która zdobyła tyle samo punktów co drużyna Zespołu Szkół Ekonomicznych, ale była lepsza o bezpośrednie spotkanie, III miejsce zdobyła drużyna Zespołu Szkół Technicznych. Najlepszym strzelcem został Melchior Nestorowicz- ZST, najlepszym zawodnikiem- Dominik Marczuk –LO, a najlepszym bramkarzem – Kacper Waszczuk- ZSE, który w całym turnieju przepuścił tylko 2 bramki.

Turniej uatrakcyjniły pokazy sportowe: MAUI THAI – Wiktora Waszczuka oraz fitnessu zaprezentowanego przez studentów AWF Biała Podlaska. Podczas turnieju można było również zapoznać się z ofertą bialskiej uczelni i skorzystać z zabiegów pielęgnacyjnych i kosmetycznych, porad fizjoterapeutów oraz odwiedzić stanowisko sensoryczne. Na amatorów słodkości czekał kiermasz ciast przygotowany przez Zespół Szkół Technicznych.

W drugiej części przedsięwzięcia charytatywnego w Sali MOK odbyła się licytacja przedmiotów od lokalnych firm m.in. salonów kosmetycznych, klubów fitness, lokali gastronomicznych, salonów fryzjerskich, fotografów, ale również rękodzieła, czy wypieków od osób prywatnych. Licytację poprowadził pan Kamil Korniluk. Zebrani w kinie uczestnicy licytacji mieli szansę wygrać w licytacji ok. 80 fantów od 38 darczyńców. Licytację uświetniły występy taneczne: Klubu Tańca Towarzyskiego Art Ovo, Break Family Crew oraz wokalne młodzieży z LO i ZSE i Eweliny Matejko.
Przedsięwzięcie zaowocowało pokaźną kwotą 10052 zł przekazaną na leczenie Magdaleny Siłuszyk.

Koordynatorkami akcji były: Katarzyna Melaniuk i Ewa Gała

materiał: Międzyrzec Podlaski miasto
tekst: M. Melaniuk /  Ewa Gała
film: Tomasz Łukaszuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama