Reklama

Widowisko Narodowa Perła Gruzji już w lutym! (zaproszenie)

Zapraszamy na wyjątkowe widowisko w postaci muzyki, tańca i śpiewu Narodowej Perły Gruzji, które dostarczy niesamowitych wrażeń i da możliwość poznania egzotycznej i fascynującej kultury Gruzji. Wydarzenie odbędzie się 21 lutego 2020 roku o godz. 19:00 w auli PSW w Białej Podlaskiej (ul. Sidorska 95/97).
ical Google outlook Biała Podlaska Kultura Polecamy
Sidorska, Osiedle Młodych, Biała Podlaska, województwo lubelskie, Polska Mapa

BILETY do kupienia w salonie Empik w Białej Podlaskiej (C.H. „Rywal) oraz online:
www.kupbilecik.pl
www.biletyna.pl
www.empikbilety.pl
www.ebilet.pl 

Zamówienia zbiorowe: tel. 737 567 014, [email protected]

OPIS WIDOWISKA

Narodowe Perły Gruzji, są jak gruziński stół, obficie zastawiony wieloma potrawami, zgodnie z kaukaską tradycją gościnności. Nie brak tam muzyki instrumentalnej, upajającej jak gruzińskie wino.

Ostry, dobrze przyprawiony szaszłyk z mięsa i warzyw – to taniec wojenny Chorumi, na który składają się kolejne fazy walki (zwiad, nadejście wroga, bitwa, świętowanie zwycięstwa). Kobiecą grację i zwinność, przypominającą krystalicznie czystą wodę z górskich potoków, będzie można podziwiać w tańcu Narnari. Pojawią się i owoce, noszone na głowach przez ulicznych sprzedawców w tańcu miejskim Kintauri, wprost z ulic starego Tbilisi.

Wyrafinowane gusta pań zaspokoi słodycz tańca Osuri, w którym mężczyźni tańczą na palcach przed kobietami… Nie zabraknie też popisowego dania, a więc tańca z… nie, nie z szablami, z mieczami! Ów taniec, jeden z najbardziej archaicznych, o nazwie Parikaoba, to choreograficzne przedstawienie szermierczych pojedynków, tak zaciętych, że z mieczy i tarcz dosłownie sypią się skry.

To wszystko, a nawet więcej, pragną ofiarować publiczności w postaci muzyki, tańca i śpiewu artyści Narodowej Perły Gruzji podczas dwugodzinnego spotkania z egzotyczną i fascynującą kulturą Kaukazu.

materiał: Biała Podlaska miasto / kultura
info / grafiki: Agencja Brussa

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Reklama

Reklama

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

Brześć: Konferencja o autyzmie z udziałem pracowników Stowarzyszenia „Wspólny Świat”

„System kompleksowej pomocy dzieciom z zaburzeniami ze spektrum autyzmu”, to tytuł międzynarodowej konferencji, która w dniu 10 stycznia 2020 r. odbyła się w Brześciu na Białorusi. Konferencja jest jednym z elementów projektu Stowarzyszenia „Wspólny Świat” pt. „Rozwój współpracy transgranicznej w zakresie pomocy osobom z autyzmem na pograniczu polsko- białoruskim” realizowanym w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Białoruś-Ukraina 2014-2020 i jest wdrażany w ścisłej współpracy z Departamentem Edukacji Administracji Okręgu Leninskiego miasta Brześć.

Czytaj więcej »

Bezpłatne korepetycje z matematyki w PSW (zaproszenie)

Państwowa Szkoła Wyższa im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej zaprasza na bezpłatne zajęcia przygotowujące do matury z matematyki na poziomie rozszerzonym, realizowane w ramach projektu „PSW- Regionalna Akademia Aktywności”, Akademia Matematyki – 2 edycja we współpracy z Urzędem Miasta Biała Podlaska.

Czytaj więcej »

Reklama