Reklama

Kryminałki: Zastali go śpiącego w aucie na poboczu drogi

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości odpowiadał będzie 56-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej. Policjanci zastali go śpiącego w aucie zaparkowanym na poboczu drogi. W organizmie miał 4 promile alkoholu. Dodatkowo na jego koncie widnieje dożywotni zakaz kierowania pojazdami. Funkcjonariusze ustalają wszystkie okoliczności zdarzenia.

Do zdarzenia doszło wczoraj przed południem w miejscowości Stare Buczyce. Dyżurny bialskiej komendy powiadomiony został o nietrzeźwym kierowcy, który zaparkował auto na ulicy uniemożliwiając przejazd innym uczestnikom ruchu.

Na miejsce natychmiast skierowany został patrol z komisariatu w Janowie Podlaskim. Gdy funkcjonariusze dotarli na miejsce, potwierdzili zgłoszenie. Na jezdni stało zaparkowane suzuki, a w nim śpiący za kółkiem 56-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej. Kiedy mężczyzna ocknął się w obecności mundurowych oświadczył, że tego dnia w ogóle nie kierował autem. Przeczyły temu jednak informacje przekazane przez świadków zdarzenia.

Badanie wykonane przez policjantów potwierdziło, że mężczyzna znajduje się w stanie nietrzeźwości. Urządzenie wykazało cztery promile alkoholu w jego organizmie. Policjanci przeprowadzili u 56-latka badanie retrospektywne, które pozwoli określić ilość alkoholu w jego organizmie, gdy mężczyzna kierował samochodem.

W trakcie prowadzonych czynności policjanci ustalili również, że mężczyzna posiada dwa aktywne zakazy prowadzenia pojazdów, w tym zakaz dożywotni. Policjanci ustalają wszystkie okoliczności zdarzenia. Zgodnie z obowiązującymi przepisami czyny te zagrożone są karą do 5 lat pozbawienia wolności.

 

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst zdjęcia : Barbara Salczyńska-Pyrchla KMP
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama