Reklama

Biblioteki z powiatu bialskiego nagrodzone w konkursie „Przerwa na wspólne czytanie”

Jesienią 2019 roku, w II edycji akcji Kinder „Przerwa na wspólne czytanie”, do walki o główną nagrodę (książki o wartości 5 tysięcy zł oraz 2 pufy do wspólnego czytania) ufundowaną przez firmę Ferrero Polska Commercial, stanęło trzy tysiące bibliotek z całej Polski. Po dwóch miesiącach internetowego głosowania w grupie 50 bibliotek, które zdobyły główną nagrodę  znalazły się 3 biblioteki z powiatu bialskiego.

1 miejsce zajęła Gminna Biblioteka Publiczna w Sławatyczach i filia w Jabłecznej, 11 miejsce Gminna Biblioteka Publiczna im. Kajetana Sawczuka w Konstantynowie a 33 miejsce Gminna Biblioteka Publiczna w Rokitnie.

W grupie kolejnych 250 bibliotek, które otrzymały książki o wartości 300 zł oraz 2 pufy znalazły się: na 51 miejscu Biblioteka Publiczna Gminy Kodeń, na 186 miejscu Gminna Biblioteka Publiczna im. K. Kraszewskiego w Wisznicach i na 199 miejscu Gminna Biblioteka Publiczna w Piszczacu.

Otrzymane książki wzbogaciły dziecięcy księgozbiór i uatrakcyjniły wyposażenie bibliotek. Wszyscy czytelnicy kochają nowości, ale dzieci najbardziej. Uwielbiają gdy w bibliotece pojawiają się nowe książki. Najmłodszym użytkownikom biblioteki w czytelniczej przygodzie towarzyszą rodzice, przychodzą ze swoimi pociechami, pomagają im w wyborze lektur, wspólnie czytają, oglądają, bawią się i dzielą wrażeniami z przeczytanej książki. Wspólne czytanie przez dzieci i rodziców, to najpiękniejszy sposób na spędzanie wolnego czasu.

materiał: powiat bialski
tekst / grafika: Beata Łyczewska

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama