Ogłoszenie

Reklama

Biała Podlaska: VII Otwarte Akademickie Mistrzostwa PSW w Wyciskaniu Sztangi Leżąc (galeria)

12 grudnia w Państwowej Szkole Wyższej w Białej Podlaskiej odbyły się VII Otwarte Akademickie Mistrzostwa PSW w Wyciskaniu Sztangi Leżąc. W tegorocznej edycji wydarzenia wzięło udział ponad 60 uczestników z całego województwa lubelskiego. Rywalizacja odbywała się na najwyższym poziomie pomimo towarzyskiego charakteru mistrzostw.

Otwarcia zawodów dokonała Prorektor ds. studenckich Pani dr Ewelina Niźnikowska w asyście prezes Akademickiego Związku Sportowego Państwowej Szkoły Wyższej mgr Justyny Sadowskiej.

– Celem imprezy jest promowanie sportów siłowych wśród młodzieży i dorosłych. Zawody mają charakter rekreacyjny. Zawodnicy traktują te zawody, jako swoisty trening i możliwość spotkania się z innymi trenującymi tę dyscyplinę  – wyjaśnia Justyna Sadowska – prezes AZS PSW, trener sekcji siłowych.

Zawodnicy wystąpili z podziałem na 7 kategorii wagowych. Mieli za zadanie w trzech podejściach leżąc na ławeczce wycisnąć jak największy ciężar. Nad prawidłowością prób czuwali sędzia Polskiej Unii Trójboju Siłowego i prezydent Federacji GPC Polska Franciszek Szabluk oraz Artur Kozłowski prezes federacji XPC Polska. W organizację i przeprowadzenie zawodów włączyli się studenci PSW. Dzięki zaangażowaniu wszystkich, zawody przebiegły idealnie pod względem organizacyjnym, jak również dało się odczuć wspaniałą atmosferę rywalizacji sportowej w duchu przyjaźni i zasad fair play.

– W naszej uczelni jest bardzo duże zainteresowanie sportami siłowymi. Od 8 lat prowadzę sekcję ćwiczeń siłowych i zawsze mam pełen skład. Ważne na tych zajęciach jest przede wszystkim to, aby studenci poznawali zasady prawidłowego wykonywania wszystkich ćwiczeń i zdrowego ćwiczenia siłowego, bo mimo popularności tej dyscypliny, bardzo dużo ludzi twierdzi, że jest to niebezpieczne. Pomaga nam w tym dobre zaplecze zarówno w postaci w pełni wyposażonej siłowni jak i fachowej kadry – zapewnia trener Justyna Sadowska.

Wyniki mistrzostw:

Kategoria OPEN KOBIET

1. Honorata Kaczorowska –  Biała Podlaska– z wynikiem 110 kg

2.  Anita Grądzka –  Siedlce – z wynikiem 85 kg

3.  Maria Szupiluk – Sokołów Podlaski – z wynikiem 60 kg

Kategorie mężczyzn:

Do 66 kg:

1. Eryk Banach – Siedlce – wynik: 67,5 kg

2. Tomasz Wenio – Biała Podlaska – 110 kg

Do 74 kg:

1. Mateusz Grabowiec – Radzyń Podlaski – 150 kg

2. Wojciech Arseniuk – Biała Podlaska – 105 kg

3. Radosław Wroński – Puławy – 105 kg

Do 83 kg:

1.  Jakub Bociański – Puławy- 177,5 kg

2.  Adam Kawka – Radzyń Podlaski – 167,5 kg

3.  Łukasz Kołodziej – Puławy – 165 kg

Do 93 kg:

1. Paweł Szudejko – Łomazy – 150 kg

2. Artur Kozłowski – Puławy – 100 kg

3. Dimiter Tkaczenko – Biała Podlaska – 100 kg

Do 105 kg:

1. Patryk Duda – Radzyń Podlaski – 175 kg

2. Łukasz Waszczuk – Siedlce – 172,5 kg

3.  Maciej Popławski – Łuków – 135 kg

Do 120 kg:

1.  Rafał Naworski  – Biała Podlaska – 120 kg

Najlepsza zawodniczka turnieju wg formuły Wilks’a: Honorata Koczorowska z Białej Podlaskiej a najlepszy zawodnik to Jakub Bociański z klubu Sportowe Puławy

Zwycięzcy w swoich kategoriach otrzymali puchary, medale oraz uczelniane upominki. Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy.

Przypomnijmy na koniec, że w 2021 roku wspólnie z Federacją GPC Polska uczelnia organizuje na swojej hali Mistrzostwa Świata Federacji GPC w Trójboju Siłowym.

materiał: sport / Biała Podlaska miasto
info: Justyna Sadowska
zdjęcia: Jakub(OvO)Sowa

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Artykuł sponsorowany >>

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama