Reklama

Łomazy: Kiermasz Bożonarodzeniowy (galeria)

Okres przedświąteczny twórczo i pomysłowo wykorzystano w Łomazach. Na kilka dni przed świętami Wójt gminy Łomazy zaprosił na I Kiermasz Bożonarodzeniowy, który miał miejsce w dniu 8 grudnia (niedziela) w Gminnym Ośrodku Kultury w Łomazach. Wśród dźwięków kolęd, w serdecznej atmosferze, można już było poczuć magię zbliżających się najpiękniejszych Świąt Bożego Narodzenia!

Na gości czekały stoiska z artykułami, ozdobami, zabawkami i upominkami świątecznymi. Większość oferowanych świątecznych atrybutów wykonana została jako rękodzieło i była produktem lokalnym. Swoje stoiska miały m.in. szkoła podstawowa i lokalne stowarzyszenia i twórcy ludowi.

Ponadto z okazji dnia otwartego Gminnego Ośrodka Kultury i Gminnej Biblioteki Publicznej w Łomazach skorzystać było można z ogromu dodatkowych atrakcji. W łomaskim kinie wyświetlany były filmy dla dzieci i dorosłych – oczywiście wstęp wolny! Czekały otwarte zajęcia muzyczne. Można było wziąć udział w warsztatach plastycznych a także w lekcjach języka angielskiego. W Bibliotece trwała prezentacja księgozbioru, promowano również cyfrową wypożyczalnię publikacji naukowych Academica. Ale i to nie wszystko. Furorę zrobiły zajęcia z kodowania i robotyki a i na warsztaty poetyckie znaleźli się chętni.

materiał: Radio Biper Łomazy
tekst: Leszek Niedaleki
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama