Reklama

Łomazy: Kiermasz Bożonarodzeniowy (galeria)

Okres przedświąteczny twórczo i pomysłowo wykorzystano w Łomazach. Na kilka dni przed świętami Wójt gminy Łomazy zaprosił na I Kiermasz Bożonarodzeniowy, który miał miejsce w dniu 8 grudnia (niedziela) w Gminnym Ośrodku Kultury w Łomazach. Wśród dźwięków kolęd, w serdecznej atmosferze, można już było poczuć magię zbliżających się najpiękniejszych Świąt Bożego Narodzenia!

Na gości czekały stoiska z artykułami, ozdobami, zabawkami i upominkami świątecznymi. Większość oferowanych świątecznych atrybutów wykonana została jako rękodzieło i była produktem lokalnym. Swoje stoiska miały m.in. szkoła podstawowa i lokalne stowarzyszenia i twórcy ludowi.

Ponadto z okazji dnia otwartego Gminnego Ośrodka Kultury i Gminnej Biblioteki Publicznej w Łomazach skorzystać było można z ogromu dodatkowych atrakcji. W łomaskim kinie wyświetlany były filmy dla dzieci i dorosłych – oczywiście wstęp wolny! Czekały otwarte zajęcia muzyczne. Można było wziąć udział w warsztatach plastycznych a także w lekcjach języka angielskiego. W Bibliotece trwała prezentacja księgozbioru, promowano również cyfrową wypożyczalnię publikacji naukowych Academica. Ale i to nie wszystko. Furorę zrobiły zajęcia z kodowania i robotyki a i na warsztaty poetyckie znaleźli się chętni.

materiał: Radio Biper Łomazy
tekst: Leszek Niedaleki
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Reklama

Reklama

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

Łomazy: Wspólne kolędowanie w Koszołach (film) (galeria)

Wspólne kolędowanie nigdzie nie wygląda tak dobrze jak na południowym Podlasiu. Dowód? Dziś, w świetlicy wiejskiej w Koszołach (gm. Łomazy) można było znaleźć ten dowód. Około dziesięciu zespołów, prawie setka osób, niesamowita atmosfera i przepięknie śpiewane kolędy i piosenki świąteczne.

Czytaj więcej »

Reklama