Reklama

Łomazy: Kiermasz Bożonarodzeniowy (galeria)

Okres przedświąteczny twórczo i pomysłowo wykorzystano w Łomazach. Na kilka dni przed świętami Wójt gminy Łomazy zaprosił na I Kiermasz Bożonarodzeniowy, który miał miejsce w dniu 8 grudnia (niedziela) w Gminnym Ośrodku Kultury w Łomazach. Wśród dźwięków kolęd, w serdecznej atmosferze, można już było poczuć magię zbliżających się najpiękniejszych Świąt Bożego Narodzenia!

Na gości czekały stoiska z artykułami, ozdobami, zabawkami i upominkami świątecznymi. Większość oferowanych świątecznych atrybutów wykonana została jako rękodzieło i była produktem lokalnym. Swoje stoiska miały m.in. szkoła podstawowa i lokalne stowarzyszenia i twórcy ludowi.

Ponadto z okazji dnia otwartego Gminnego Ośrodka Kultury i Gminnej Biblioteki Publicznej w Łomazach skorzystać było można z ogromu dodatkowych atrakcji. W łomaskim kinie wyświetlany były filmy dla dzieci i dorosłych – oczywiście wstęp wolny! Czekały otwarte zajęcia muzyczne. Można było wziąć udział w warsztatach plastycznych a także w lekcjach języka angielskiego. W Bibliotece trwała prezentacja księgozbioru, promowano również cyfrową wypożyczalnię publikacji naukowych Academica. Ale i to nie wszystko. Furorę zrobiły zajęcia z kodowania i robotyki a i na warsztaty poetyckie znaleźli się chętni.

materiał: Radio Biper Łomazy
tekst: Leszek Niedaleki
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Reklama

Reklama

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

Leśna Podlaska: „Babska Biesiada” (galeria)

Dziecięca Grupa Teatralna działająca w Gminnym Ośrodku Kultury w Leśnej Podlaskiej zaprezentowała zabawną i nietuzinkową historię Czerwonego Kapturka. Zobaczyć można było w dwóch odsłonach występ Dorosłej Grupy Teatralnej działającej w Gminnym Ośrodku Kultury. Pierwszym z nich był oryginalny układ taneczny, natomiast w drugiej odsłonie zaprezentowano zabawny skecz oraz piosenki. Na scenie można było także podziwiać występ Zespołu „Jarzębina” z Paszenek, który przedstawił humorystyczne scenki.

Czytaj więcej »

Leśna Podlaska: Choinka i Dzień Babci i Dziadka w Starej Bordziłówce (galeria)

Dnia 2 lutego 2020r w świetlicy wiejskiej w Starej Bordziłówce odbyła się zabawa choinkowa połączona z uroczystością z okazji Dnia Babci i Dziadka zorganizowana przez Stowarzyszenie „Otwarta wieś” w Starej Bordziłówce przy współpracy Gminnego Ośrodka Kultury w Leśnej Podlaskiej. Święto Babci i Dziadka to dni, w których pragniemy okazać im wdzięczność za bezwarunkową miłość i okazywaną pomoc.

Czytaj więcej »

Konstantynów: Za Kolędę Dziękujemy (galeria)

Piękne ozdoby świąteczne i okazałe Anioły Bożonarodzeniowe towarzyszyły przeglądowi „Za kolędę dziękujemy”, przygotowaną po raz 27 przez Gminne Centrum Kultury w Konstantynowie. Sala gimnastyczna miejscowej szkoły wypełniła się w niedzielę 26 stycznia do ostatniego miejsca.

Czytaj więcej »

Reklama