Reklama

Kryminałki: Fikcyjna stłuczka prawdziwe konsekwencje

Bialscy policjanci zatrzymali trzech mieszkańców powiatu w wieku 20-29 lat podejrzewanych o oszustwo ubezpieczeniowe. Uszkodzenie samochodu w fikcyjnej stłuczce miało służyć do wyłudzenia odszkodowania komunikacyjnego. Policjanci udaremnili wypłatę środków. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty. Za popełniony czyn grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Bialscy policjanci realizując czynności służbowe uzyskali informacje o oszustwie ubezpieczeniowym, do którego miało dojść na terenie powiatu. Z informacji funkcjonariuszy wynikało, że sprawcy spowodowali fikcyjną kolizję, w celu uzyskania odszkodowania.

Sprawą zajęli się policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą. W toku prowadzonych w tej sprawie czynności policjanci ustalili, że 20-letni mieszkaniec gm. Biała Podlaska zawiadomił ubezpieczyciela o kolizji spowodowanej przez innych pojazd. Drugim autem kierował 24-latek z Białej Podlaskiej. Do zdarzenia doszło w połowie września tego roku w miejscowości Sitnik. Szkodę należącego do 20-latka samochodu marki Audi oszacowano na ponad 15 tys. zł.

Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało jednak, że zdarzenie zostało przez obydwu mężczyzn szczegółowo zaplanowane. Policjanci potwierdzili w nim również udział 29-letniego mieszkańca Białej Podlaskiej. Mężczyzna oczekiwać miał z lawetą, by po zdarzeniu jak najszybciej usunąć z drogi uszkodzone pojazdy.

Dzięki działaniom mundurowych i współpracy z towarzystwem ubezpieczeniowym, do którego zgłoszona została szkoda, nie doszło do wypłaty nienależnego odszkodowania.

Wszyscy trzej mężczyźni podejrzewani o udział w zdarzeniu zostali zatrzymani i usłyszeli zarzuty. O ich dalszym losie zadecyduje sąd. Za oszustwo ubezpieczeniowe grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst  : Barbara Salczyńska-Pyrchla KMP
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Reklama

Reklama

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

Kryminałki: Wypadek na ulicy Sowińskiego. Nietrzeźwy pieszy w szpitalu

Biała Podlaska: Kradzież pieniędzy z MANa podczas nieobecności kierowcy. // Wysokie: Wyręb i kradzież jednego drzewa. // Biała Podlaska: Oszustwo internetowe na szkodę mieszkańca miasta. // Rudniki: Oszustwo internetowe na szkodę mieszkanki gminy Międzyrzec Podlaski. // Biała Podlaska: Uszkodzenie skutera poprzez jego przewrócenie. // Biała Podlaska: Ford jadący ulicą Terebelską ze stwierdzoną ingerencja w licznik kilometrów. // Biała Podlaska: 56 letni, nietrzeźwy (2,6 promila) pieszy idąc środkiem zderzył się z Jeppem. Kierowca trzeźwy, włączał się do ruchu wyjeżdżając z posesji. Pieszy w szpitalu.

Czytaj więcej »

Kryminałki: Dziura w jezdni na Sławacińskiej. Rowerzystka w szpitalu

Biała Podlaska: Skradzione pieniądze z otwartego auta Białorusina. // Biała Podlaska: Wycięcie i kradzież katalizatora z Volvo. // Drelów: Wyłudzone świadczenia rodzinne. // Biała Podlaska: Mieszkaniec miasta oszukany podczas zakupu repliki rewolweru poprzez internet. // Woskrzenice Duże: Niemieckie Audi ze stwierdzoną ingerencją w licznik kilometrów. // Biała Podlaska: 76 letnia rowerzystka doznała obrażeń i przewieziona została do szpitala w momencie gdy jadąc rowerem przez kałużę na ulicy Sławacińskiej wpadła w dziurę w jezdni.

Czytaj więcej »

Kryminałki: Wypadki i pobicia – bilans weekendu

Rokitno: Zdjęcie poszkodowanej na portalu randkowym umieszczone bez wiedzy i zezwolenia. // Biała Podlaska: Grupa kobiet dokonała kradzieży odzieży. // Biała Podlaska: Nieuprawnione płatności z wykorzystaniem karty płatniczej. // Biała Podlaska: Wypadek przy ul. Łomaskiej. Potrącenie pieszej która wtargnęła nagle na jezdnie pod jadące auto. // Biała Podlaska: 30 latek z pow. Rybnickiego sprawcą oszustwa transakcji kupna-sprzedaży pompy. // Biała Podlaska: Pobicie mieszkańców gm. Rokitno przy ul. Janowskiej. // Biała Podlaska: Pobicie mężczyzny przy ul. Żeromskiego. // Łomazy: Mieszkaniec oszukany podczas kupna konsoli do gier poprzez internet. // Wólka Plebańska: 26 letni kierowca z 1,6 promilem alkoholu w organizmie. // Międzyrzec Podlaski: Wypadek na obwodnicy miasta. Kierowca samochodu osobowego nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i wjechał pod ciężarowy DAF. // Biała Podlaska: Mieszkaniec miasta popchnięty na ulicy. Doznał obrażeń. // Drelów: Podrobiony dokument przelewu i podrobiona faktura VAT. // Koszoły: 23 letni kierowca motoroweru z 2,5 promilem alkoholu w organizmie. // Kożanówka: 57 letni kierowca z 2,6 promilem alkoholu w organizmie.

Czytaj więcej »

Reklama