Reklama

Biała Podlaska: Zwolniony dyrektor ZDZ Henryk Zacharuk przyjął propozycję powrotu do kierowania szkołami ZDZ

Nasza redakcja otrzymała oświadczenie byłego dyrektora bialskiego ZDZ Henryka Zacharuka, w którym informuje o przyjęciu propozycji powrotu do kierowania szkołami ZDZ w Białej Podlaskiej, jaka wpłynęła do niego od prezes ZDZ w Lublinie Katarzyny Kusa. Nie jest to jednak równoznaczne, jak podkreśla z powrotem do pracy na stanowisku dyrektora bialskiego oddziału ZDZ.

Zwolniony pod koniec listopada dyscyplinarnie Henryk Zacharuk uznaje, że „propozycja powrotu na stanowisko dyrektora wystosowana na piśmie przez prezes ZDZ w Lublinie Panią Katarzynę Kusą oraz członków zarządu, jest równoznaczna z anulowaniem wszelkich zarzutów formułowanych pod moim adresem . I dodaje: „Pragnę podkreślić, że moja decyzja jest podyktowana przede wszystkim dobrem kilkuset uczniów oraz nauczycieli, którzy zasługują na spokojną naukę i pracę. Uważam, że bezpieczeństwo młodzieży jest kluczowe, dlatego jestem gotów niezwłocznie przystąpić do wypełniania obowiązków”.

Więcej o kontrowersyjnym zwolnieniu dyrektora ZDZ Henryka Zacharuka w naszym wcześniejszym materiale.

materiał: Biała Podlaska miasto / ważne
nadesłał: Marek Sakowski

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Reklama

Reklama

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

Biała Podlaska: Oświadczenie prezydenta miasta w sprawie sytuacji w ZDZ

Prezydent Białej Podlaskiej Michał Litwiniuk w dniu wczorajszym wystosował oświadczenie w sprawie obecnej sytuacji w bialskim Zakładzie Doskonalenia Zawodowego po odwołaniu dyrektora placówki Henryka Zacharuka. Prezydent wykazuje głębokie zaniepokojenie paraliżem w procesie nauczania i chaosem jaki panuje obecnie w szkole. Jednocześnie apeluje do Zarządu Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Lublinie o podjęcie konstruktywnych rozmów z nauczycielami, rodzicami i samorządem uczniowskim, aby szkoła mogła dalej normalnie funkcjonować. Pełna treść oświadczenia poniżej. 

Czytaj więcej »

Przedsiębiorcy BPIG w obronie dyrektora Zacharuka

Z dnia na dzień rośnie sprzeciw i grono poparcia dla zwolnionego dyrektora ZDZ Biała Podlaska Henryka Zacharuka. Prezes Bialskopodlaskiej Izby Gospodarczej w Białej Podlaskiej, Leszek Horeglad, w imieniu przedsiębiorców zrzeszonych w Izbie prosi prezes ZDZ w Lublinie, Katarzynę Kusa o wnikliwe i rzetelne przeanalizowanie rozwiązania umowy z dyrektorem i wycofanie się z nietrafnie podjętej decyzji.

Czytaj więcej »

Oświadczenie ws. wypowiedzi Fransa Timmermansa

Komisja Europejska apeluje do mediów i odbiorców o usunięcie oraz niepowielanie w przestrzeni publicznej zmanipulowanych wypowiedzi przypisywanych pierwszemu wiceprzewodniczącemu KE. Chodzi o list Fransa Timmermansa, skierowany 31 sierpnia br. do społeczności muzułmańskiej z okazji Islamskiego Nowego Roku. W internecie pojawiły się przekazy, które nie oddają faktycznego sensu słów wiceprzewodniczącego.

Czytaj więcej »

Reklama