Reklama

Miejskie obchody 38. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego (zaproszenie)

Prezydent Białej Podlaskiej Michał Litwiniuk zachęca mieszkańców do uczestnictwa w miejskich uroczystościach 38. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego, które odbędą się 13 grudnia. 
Biała Podlaska
Biała Podlaska, województwo lubelskie, 21-500, Polska Mapa

Uroczystości rozpocznie złożenie kwiatów o godz. 15:00 przy pomniku Solidarności na ul. Warszawskiej. O godz. 18:00 w kościele p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny (ul. Długa 1) odprawiona zostanie msza św. za ojczyznę. Po mszy zebrani uczczą ofiary stanu wojennego, składając kwiaty pod tablicą, która je upamiętnia. Jedną z nich był Wojciech Cielecki, zastrzelony przez milicjantów na osiedlu „Za Torami”.

materiał: Biała Podlaska miasto
info: UM w Białej Podlaskiej
zdjęcie: arch. Radio Biper

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Reklama

Reklama

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

Biała Podlaska: 13 XII – Pamiętamy

13 XII – Pamiętamy jest akcją cykliczną, organizowaną przez stowarzyszenie Młodzi Demokraci. Co roku spotykamy się przy pomniku Solidarności przy ulicy Warszawskiej aby oddać hołd ofiarom stanu wojennego.

Czytaj więcej »

Młodzi Demokraci upamiętnią wydarzenia z 13 grudnia (zaproszenie)

Stowarzyszenie Młodzi Demokraci z Białej Podlaskiej zapraszają do wzięcia udziału w wydarzeniu „13 grudnia – Pamiętamy”. Celem spotkania będzie upamiętnienie ofiar stanu wojennego i przypominanie o tym wydarzeniu lokalnej społeczności.  Odbędzie się ono w nocy z 12 na 13 grudnia o godzinie 23:45  pod pomnikiem Solidarności w Białej Podlaskiej przy ulicy Warszawskiej.

Czytaj więcej »

Reklama