Reklama

Wybory Brodacza roku 2019 (zaproszenie)

Wójt Gminy Arkadiusz Misztal i Gminny Ośrodek Kultury w Sławatyczach ogłaszają konkurs sławatyckiej tradycji regionalnej pożegnania starego roku jednej z nielicznych w kraju „Na Najładniejsze Przebranie” - okrycie, maskę i kapelusz Brodacza.
Gmina Sławatycze Kultura Polecamy
Sławatycze, gmina Sławatycze, powiat bialski, województwo lubelskie, 21-515, Polska Mapa

Prezentacje i wybory Brodacza roku 2019 odbędą się w centrum Sławatycz 29 grudnia 2019 r. o godz. 13.00. W przerwie prezentacji odbędą się występy solistów i grupy wokalnej Nadbużańskie Słowiki w repertuarze kolęd i pastorałek.

Organizatorzy zapewniają trzy nagrody pieniężne dla trzech najładniejszych stroi Brodaczy oraz 2 wyróżnienia.
Tradycję zakończenia starego roku Brodacze prezentują tylko w pełnym obowiązującym przebraniu. Zakaz prezentacji bez kapelusza i maski. W konkursie mogą wziąć udział wszyscy chętni bez względu na wiek.

Uczestnicy konkursu Brodacze proszeni są o osobisty kontakt z organizatorami  konkursu w Gminnym Ośrodku Kultury celem omówienia szczegółów prezentacji do dnia 27.12.2019 roku.


materiał: gmina Sławatycze
tekst / plakat: UG w Sławatyczach
zdjęcie: arch. Radio Biper

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Reklama

Reklama

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

Biała Podlaska: Podsumowano Wielką Orkiestrę! (film) (galeria)

Niebawem film z 25 stycznia, wczoraj miało miejsce podsumowanie 28. Finału WOŚP, w sali widowiskowej Bialskiego Centrum Kultury. Gośmi specjalnymi byli poseł i szef sztabu WOŚP w Białej Podlaskiej Riad Haidar oraz prezydent miasta Michał Litwiniuk. Przedstawiono głównych sponsorów bialskiego finału orkiestry, odegrano hymn i przywitano najważniejszych uczestników podsumowania – wolontariuszy! Oto jak przebiegał ten pamiętny dzień 12 stycznia 2020 podczas 28 Finału WOŚP w Białej Podlaskiej!

Czytaj więcej »

Terespol: Turniej Tenisa Stołowego (galeria)

22 osoby wystartowały w II Otwartym Turnieju Tenisa Stołowego o Puchar Dyrektora Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego w Terespolu, w sobotę, 25 stycznia. Zawodnicy przybyli z Łukowa, Białej Podlaskiej, Nepli, Tucznej, Rossosza i Terespola.

Czytaj więcej »

Reklama