Reklama

Łomazy: Powołano Młodzieżową Radę Gminy

Wybory do Młodzieżowej Rady Gminy odbyły się 22 listopada 2019 r. w Zespole Placówek Oświatowych w Łomazach. MRG jest reprezentacją młodzieży zamieszkałej na terenie Gminy Łomazy uczącej się w szkołach podstawowych klas 7-8 i szkół ponadpodstawowych, dlatego dokonano podziału na okręgi wyborcze i liczbę radnych wybieranych w każdym okręgu.

Uczniowie szkół podstawowych, Okręg Nr 1, wybierali 7 radnych z 16 kandydatów, zaś uczniowie szkół ponadpodstawowych, Okręg Nr 2, – 5. Komisja wyborcza powołana zarządzeniem Wójta Gminy Łomazy składała się z 5 członków. Uprawnionych do głosowania było łącznie 293 osób, z tego 79 uczniów szkół podstawowych. Głosowanie było przeprowadzone tylko w Okręgu Nr 1. W okręgu Nr 2 kandydaci zostali radnymi na podstawie protokołu komisji, ponieważ nie zgłoszono wymaganej liczby, przy najmniej 8, kandydatów na radnych. W głosowaniu wzięło udział 77 osób.

MRG II kadencji liczy 12 Radnych.

Radnymi zostali:
1. Paweł Bańkowski – Łomazy
2. Dominika Biesiada – Łomazy
3. Karolina Chotkowska – Łomazy
4. Roksana Gicewicz – Łomazy
5. Mateusz Karpowicz – Łomazy
6. Tomasz Kulawiec – Łomazy
7. Zofia Panasiuk – Lubenka
8. Oliwia Powszuk – Łomazy
9. Łukasz Sakiewicz – Bielany
10. Anastazja Stanilewicz – Łomazy
11. Dominika Szoplińska – Łomazy
12. Patrycja Wakulska – Łomazy

Podstawą działalności Rady jest, zgodnie ze statutem, praca społeczna Radnych. Za pełnienie swojej funkcji Radni nie mogą pobierać wynagrodzenia lub diet. Rada jest wolna od powiązań z partią polityczną lub ugrupowaniem politycznym. Kadencja Rady trwa 2 lata, licząc od daty wyborów.


Na posiedzeniu inauguracyjnej sesji MRG, która odbyła się 6 grudnia 2019 r. Radni odebrali z rąk Przewodniczącej Okręgowej Komisji Wyborczej, Wiktorii Hołonowicz, zaświadczenia uzyskania mandatu do MRG, złożyli ślubowanie, wybrali Prezydium Rady oraz Komisję Rewizyjną. Prezydium składa się z Przewodniczącego Rady, dwóch Wiceprzewodniczących, Sekretarza i Skarbnika.

Przewodniczącą Rady została Oliwia Powszuk.

Wiceprzewodniczący: Roksana Gicewicz, Anastazja Stanilewicz.
Sekretarz – Dominika Biesiada
Skarbnik – Dominika Szoplińska

Komisja Rewizyjna składa się z 3 Radnych:
Zofia Panasiuk – Przewodnicząca
Karolina Chotkowska – Członek
Patrycja Wakulska – Członek.

Wójt Gminy Jerzy Czyżewski na czas kadencji Rady powołał Opiekuna Rady, którego zadaniem jest zapewnienie warunków umożliwiających swobodny przepływ informacji pomiędzy Radą a organami samorządowymi Gminy Łomazy i Urzędem Gminy Łomazy. Został nim Przewodniczący Rady Gminy Łomazy Andrzej Wiński.

Wójt Gminy pogratulował nowo wybranym radnym. Podkreślił, że młodzież w ten sposób w gminie Łomazy może mieć również swój wkład w podejmowaniu decyzji dotyczących młodych ludzi. Rada ma charakter konsultacyjny, wspiera i upowszechnia ideę samorządności, będzie mogła czynnie uczestniczyć w życiu Gminy oraz reprezentować interesy młodzieży.

materiał: gmina Łomazy
tekst / zdjęcia: UG w Łomazach

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Reklama

Reklama

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

Wieści z Unii: Międzynarodowe unikanie opodatkowania – wyzwania dla Polski i UE

Dalsze ograniczanie luki VAT, uporanie się ze zjawiskiem unikania opodatkowania przez międzynarodowe koncerny, sankcjonowanie szkodliwej konkurencji podatkowej – to wyzwania legislacyjne, z jakimi powinna w najbliższych latach uporać się UE. W najnowszym artykule z cyklu „Europa okiem eksperta” analizuje je wykładowca Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie *Dominik J. Gajewski.

Czytaj więcej »

Już w lutym! Arua Cup i Arua Party! (zaproszenie)

Pierwszego lutego br., w godzinach 10-16, w Międzyrzecu Podlaskim na zbiorniku wodnym przy stoku narciarskim (ul. Zahajkowska) odbędą się pierwsze w historii Polski zawody łączące sportowe pływanie w zimnej wodzie z hartowaniem organizmu. Projekt noszący intrygującą nazwę ARUA CUP ma międzynarodowy zasięg. Udział zadeklarowali Białorusini, Ukraińcy, Irlandczycy, Czesi, Rosjanie oraz Polacy ze wszystkich zakątków kraju. Łącznie zarejestrowało się już ok 150 pływaków.

Czytaj więcej »

Cicbór Duży: Wyjazdowa sesja Rady Gminy Biała Podlaska

Susza nadal grozi rolnikom. Informacyjny charakter miała pierwsza w tym roku, wyjazdowa sesja Rady Gminy Biała Podlaska, zwołana na 21 stycznia w Ciciborze Dużym. Wzięli w niej udział także sołtysi. Obrady rozpoczęły się od wystąpienia Henryka Gmitruczuka, dyrektora Państwowego Gospodarstwa Wodnego „Wody Polskie”. Przedstawił on założenia rządowego planu przeciwdziałania suszy. Obejmuje on różnorodne działania, mające m.in. związek z modernizacją kanałów i cieków wodnych, a także powiększeniem pojemności zbiorników retencyjnych.

Czytaj więcej »

Reklama