Reklama

Województwo: Bursztyn w Dorohusku

Ponad 61 kg bursztynu ujawnili funkcjonariusze z Oddziału Celnego Drogowego w Dorohusku. Wjeżdżający do Polski z Ukrainy osobowy fiat został poddany szczegółowej kontroli, w trakcie której funkcjonariusze KAS z Dorohuska nabrali podejrzeń co do „zawartości” kół jezdnych.

W wyniku prześwietlenia pojazdu urządzeniem RTG okazało się, że i tym razem intuicja nie zawiodła funkcjonariuszy. Koła jezdne pełne były, owiniętego czarnym materiałem, bursztynu. W sumie znajdowało się tam ponad 61 kg kamienia żywicznego.

Do próby przemytu jantaru przyznał się pasażer pojazdu – 23-letni obywatel Ukrainy. Mężczyzna wyjaśnił, że bursztyn kupił w Lubomlu od przypadkowych osób i planował sprzedać go w Polsce za pośrednictwem jednego z portali internetowych.

Przeciwko mężczyźnie wszczęto postępowanie karne skarbowe, a na poczet grożącej kary grzywny funkcjonariusze zajęli gotówkę w kwocie 8 tys. zł. Legalny przywóz bursztynu jest możliwy po dokonaniu zgłoszenia celnego
i uiszczeniu należności przywozowych.

materiał: Izba Administracji Skarbowej w Lublinie
tekst zdjecia :Izba Administracji Skarbowej w Lublinie
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Reklama

Reklama

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

Województwo: Ujawnione papierosy w Hrubieszowie

Ponad 6 tys. paczek papierosów ujawnili podczas wspólnych działań kontrolnych funkcjonariusze lubelskiej KAS i Nadbużańskiego Oddziału SG.19 stycznia br. w pociągu towarowym wjeżdżającym z Ukrainy do Polski funkcjonariusze Oddziału Celnego w Hrubieszowie wraz z funkcjonariuszami tamtejszej placówki Straży Granicznej ujawnili ponad 6 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy.

Czytaj więcej »

Reklama