Reklama

Tatarski Cross. Grand Prix Studzianka 2020 (zaproszenie)

Stowarzyszenie Rozwoju Miejscowości i Gmina Łomazy pod sportowym patronatem Klubu Biegacza Biała Biega zapraszają na wyjątkowy cykl biegów pt. Tatarski Cross. Grand Prix Studzianka 2020 Będzie to rywalizacja biegaczy oraz zawodników Nordic Walkingu po terenach leśnych i polnych od 12 stycznia do 14 listopada 2020.
Stowarzyszenie Rozwoju Miejscowości i Gmina Łomazy pod sportowym patronatem Klubu Biegacza Biała Biega zapraszają na zawody biegowe oraz marsz Nordic Walking „Zimowa Tatarska Piętnastka”, które rozpoczną  się 12 stycznia 2020 o godz. 11 w Studziance Zapisy trwają na www.time2go.pl do 10go stycznia.
Trasa nie posiada atestu, przebiegać będą drogami polnymi oraz przez las ze startem i metą przy szkole podstawowej w Studziance, miejscu gdzie do 1915 roku stał meczet. Istnieje możliwość występowania nierówności, błota, śniegu, korzeni i piachu na trasie biegu.
W  biegu i Nordic Walking przewidywana jest klasyfikacja kobiet i mężczyzn za miejsca 1-5 oraz kategorie wiekowe.
Bieg jest pierwszym etapem interesującego cyklu zawodów pt. Tatarski Cross. Grand Prix Studzianka 2020  Będzie to rywalizacja biegaczy oraz zawodników Nordic Walkingu po terenach leśnych i polnych, która potrwa do 14 listopada 2020.
Celem organizowanego wydarzenia jest promocja walorów turystyczno-przyrodniczych Gminy Łomazy i Powiatu Bialskiego. Poprzez aktywność fizyczną zamierzamy nawiązać do dziedzictwa kulturowego regionu.
Aby zostać sklasyfikowanym w cyklu, należy ukończyć po jednym biegu lub marszu Nordic Walking na każdym z pięciu dystansów (5 km, 10 km, 15 km, 21,097 km i maratonu) rozgrywanych w ramach poszczególnych imprez biegowych wchodzących w skład TCGP Studzianka 2020. Zawodnik sam wybiera, w jakiej kolejności i kiedy pobiegnie dany dystans.
Szczegółowe informacje telefonicznie 501 266 672  www.studzianka.pl a zapisy na www.time2go.pl

 

Celem organizowanego wydarzenia jest promocja walorów turystyczno-przyrodniczych Gminy Łomazy i Powiatu Bialskiego. Poprzez aktywność fizyczną zamierzamy nawiązać do dziedzictwa kulturowego regionu.. Pierwsze zawody Zimowa Tatarska Piętnastka odbędą się 12 stycznia 2020. Ponadto po raz pierwszy w naszym regionie zorganizowany zostanie (29 lutego 2020r.) ultramaraton, czyli Ultra Tatar na dystansie 50 km-bieg nie wchodzący w skład cyklu.

Dla mniej zaawansowanych zawodników przygotowany zostanie tego dnia dystans 10 km Następnie 18 kwietnia 2020 zapraszamy na Cross Półmaraton i Piętnastkę. Bieg ekstremalny po lesie na 5 km zaplanowano na 20 czerwca 2020r. 5 lipca 2020 odbędzie się Tatarska Piątka a 16 sierpnia 2020 Tatarski Bieg Nocny 5 km. Ostatnie dwa cykle to 4 października 2020 Tatarski Maraton i 14 listopada 2020 Półmaraton i 10km, które zakończą rywalizację Grand Prix.

Trasy nie posiadają atestu, przebiegać będą drogami polnymi oraz przez las ze startem i metą przy szkole podstawowej w Studziance, miejscu gdzie do 1915 roku stał meczet. Istnieje możliwość występowania nierówności, błota, śniegu, korzeni i piachu na trasie biegu. W poszczególnych biegach przewidywana jest klasyfikacja kobiet i mężczyzn za miejsca 1-5 oraz kategorie wiekowe. Aby zostać sklasyfikowanym w cyklu, należy ukończyć po jednym biegu lub marszu Nordic Walking na każdym z pięciu dystansów (5 km, 10 km, 15 km, 21,097 km i maratonu) rozgrywanych w ramach poszczególnych imprez biegowych wchodzących w skład TCGP Studzianka 2020. Zawodnik sam wybiera, w jakiej kolejności i kiedy pobiegnie dany dystans.

materiał: Gmina Łomazy
tekst zdjęcia : Stowarzyszenie Rozwoju Miejscowości i Gmina Łomazy
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Jest 0 komentarzy do tego artykułu.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama