Reklama

Biała Podlaska: Opowiadali o bezpieczeństwie i służbie w Policji

Bialscy policjanci regularnie spotykają się z dziećmi i młodzieżą powiatu, by promować zasady bezpieczeństwa jak też zapoznawać młodych ludzi z zawodem policjanta oraz zasadami przyjęcia do naszej formacji. W minionym tygodniu spotkania takie odbyły się w budynku Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej.

Przez cały rok policjanci Zespołu do spraw Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii bialskiej komendy prowadzą programy i działania profilaktyczne, podczas których spotykają się z uczniami powiatu, by przypominać zasady bezpieczeństwa i obowiązujące przepisy. Jest to również okazja by przybliżać młodym ludziom codzienną służbę funkcjonariuszy jak też zasady przyjęcia do Policji.

Miniony tydzień obfitował w szereg takich spotkań. Odbyły się one w budynku Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej. W pogadankach wzięli udział m.in. uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1, Szkoły Podstawowej nr 3, Szkoły Podstawowej nr 4 w Białej Podlaskiej oraz klasa mundurowa Liceum Ogólnokształcącego w Wisznicach.

Podczas wszystkich spotkań uczniowie mieli okazję zwiedzić bialską jednostkę. Poza zwiedzaniem komendy na uczestników czekało mnóstwo atrakcji. Dowiedzieli się jak wygląda codzienna praca funkcjonariuszy. Mogli również obejrzeć wykorzystywany przez nich sprzęt oraz przymierzyć niektóre jego elementy. Na spotkania funkcjonariusze przynieśli również walizkę kryminalistyczną. Opowiadali o metodach zabezpieczania śladów na miejscu zdarzenia. Zainteresowani mogli zobaczyć, jak zabezpiecza się ślady linii papilarnych. W trakcie pogadanek nie zabrakło też informacji dotyczących bezpieczeństwa i obowiązujących przepisów.

Spotkanie z młodzieżą z klasy mundurowej dotyczyło również doradztwa zawodowego. Policjanci opowiadali o poszczególnych etapach postępowanie kwalifikacyjnego oraz wymogach jakie należy spełnić by w przyszłości zostać jednym z nas. Poruszone zostały kwestie dotyczące kompletowania dokumentacji oraz przebieg poszczególnych etapów. Uczniowie mogli obejrzeć również filmy opowiadające o służbie w Policji. Podczas tego spotkania młodzi ludzie mieli możliwość zweryfikowania swoich wyobrażeń o służbie.

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst zdjęcia : Barbara Salczyńska-Pyrchla KMP
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Reklama

Reklama

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

Leśna Podlaska: Bal karnawałowy dla dzieci (galeria)

Gminny Ośrodek Kultury w Leśnej Podlaskiej zaprosił wszystkie dzieci na Bal Karnawałowy, który ma miejsce właśnie dziś, 25 stycznia. W programie gry i zabawy, „tańce, hulanki i swawole” oraz słodki poczęstunek. Dzieci na balu w najwspanialszych strojach karnawałowych. Dziś szybka fotorelacja a niebawem materiał filmowy!

Czytaj więcej »

16. sesja Rady Miasta Międzyrzec Podlaski (zaproszenie)

Informujemy i zapraszamy na posiedzenie XVI Sesji Rady Miasta Międzyrzec Podlaski, która odbędzie się dnia 30 stycznia 2020 r. o godz. 15:00 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta w Międzyrzecu Podlaskim przy ul. Pocztowej 8. Sesja transmitowana będzie poprzez stronę https://www.miedzyrzec.pl/pl/ . Radni pochylą się nad decyzją o udzielenie wsparcia Powiatowi Bialskiemu na budowę chodnika przy Piłsudskiego oraz przebudowy ul. Zarówie. W planach dyskusja nad Miejskim Programem Wymiany Pieców.

Czytaj więcej »

Biała Podlaska: Protest. „Służyli wiernie jak psy!” dziś rozdają ulotki (galeria)

Relacja z protestu z dnia 15 stycznia, kiedy to na ulicach śródmieścia Białej Podlaskiej można było spotkać aktywistów rozdających ulotki. – Protestujemy i informujemy mieszkańców o niesprawiedliwych zmianach wprowadzonych w emeryturach służb mundurowych. W imieniu wszystkich tych co służyli wiernie jak psy ojczyźnie a zostali potraktowani jak przestępcy przez partię rządzącą. – mówi nam Zenon Trojniel, emeryt policyjny, tak na prawdę bez emerytury a obecnie uczestnik protestu.

Czytaj więcej »

Reklama