Reklama

Biała Podlaska: Czarnoksiężnik z Krainy Oz (galeria)

6 grudnia na sali widowiskowej BCK odbyło się widowisko mikołajkowe oparte na powieści Franka L. Bauma pt. „Czarnoksiężnik z Krainy Oz”. Nie zabrakło tanecznych animacji oraz spotkania z Mikołajem.

Jak co roku, tradycyjnie grupy artystyczne Dance Academy Studio, Zespół Wokalny Chwilka oraz gościnnie Teatr Experymentalny Panaceum działające przy Bialskim Centrum Kultury im. Bogusława Kaczyńskiego przygotowały mikołajkowe widowisko. Tym razem „W krainie Oz”, spektakl kostiumowy o przygodach Dorotki w Krainie Oz oraz jej spotkaniu z Blaszanym Drwalem, Tchórzliwym Lwem i Strachem Na Wróble, którzy wyruszyli na poszukiwanie Czarnoksiężnika Oza.

Sala wypełniona była po brzegi. Na scenie nie zabrakło tańca, śpiewu i pięknej muzyki. Przygody bohaterów rozgrywane w tle barwnych animacji, bajecznych kostiumów, scenografii a także pokazu ognistych baniek mydlanych rozbudziły wyobraźnię szczególnie najmłodszej widowni. Podczas spektaklu uczestnicy mieli możliwość spotkania ze św. Mikołajem, szalonych zabaw z Elfami i słodkich upominków.

Reżyserią widowiska zajęła się Karolina Brodzik Zaremba, przygotowaniem wokalnym Ireneusz Parafiniuk a teatralny Damian Trzpil.

materiał: Bialskie Centrum Kultury im. B. Kaczyńskiego
tekst: Bialskie Centrum Kultury im. B. Kaczyńskiego
zdjęcia opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Reklama

Reklama

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

Biała Podlaska: Efektowny prezent na Walentynki. Pod urokiem operetki (galeria)

Bialska kultura ma się doskonale, a jej wisienką na torcie zdają się być kolejne odsłony festiwalu operetkowo – musicalowy „:Zaczarowany świat Bogusława Kaczyńskiego”. Po wrześniowej, znakomicie przyjętej gali festiwalu w hali sportowej przy ul. Marusarza, artyści ze Sceny Orfeo ponownie zagościli w Białej Podlaskiej. Na zaproszenie prezydenta miasta Michała Litwiniuka dali 14 lutego porywający emocjonalnie koncert „Od Zemsty nietoperza do Upiora w operze”. Wypełniły go wielkie szlagiery operetkowe i musicalowe, znane wcześniej z wykonań na nowojorskim Broadwayu.

Czytaj więcej »

Bialskie obchody 59. Międzynarodowego Dnia Teatru (zaproszenie)

Bialskie Centrum Kultury im. Bogusława Kaczyńskiego w Białej Podlaskiej serdecznie zaprasza na bialskie obchody 59. Międzynarodowego Dnia Teatru. W dniach 27-29 marca 2020 r. moc spektakli dla dzieci i dorosłych a także warsztaty teatralne. Wydarzenie Patronatem Honorowym objął Prezydent Miasta Białej Podlaskiej Michał Litwiniuk

Czytaj więcej »

Reklama