Reklama

Biała Podlaska: Czarnoksiężnik z Krainy Oz (galeria)

6 grudnia na sali widowiskowej BCK odbyło się widowisko mikołajkowe oparte na powieści Franka L. Bauma pt. „Czarnoksiężnik z Krainy Oz”. Nie zabrakło tanecznych animacji oraz spotkania z Mikołajem.

Jak co roku, tradycyjnie grupy artystyczne Dance Academy Studio, Zespół Wokalny Chwilka oraz gościnnie Teatr Experymentalny Panaceum działające przy Bialskim Centrum Kultury im. Bogusława Kaczyńskiego przygotowały mikołajkowe widowisko. Tym razem „W krainie Oz”, spektakl kostiumowy o przygodach Dorotki w Krainie Oz oraz jej spotkaniu z Blaszanym Drwalem, Tchórzliwym Lwem i Strachem Na Wróble, którzy wyruszyli na poszukiwanie Czarnoksiężnika Oza.

Sala wypełniona była po brzegi. Na scenie nie zabrakło tańca, śpiewu i pięknej muzyki. Przygody bohaterów rozgrywane w tle barwnych animacji, bajecznych kostiumów, scenografii a także pokazu ognistych baniek mydlanych rozbudziły wyobraźnię szczególnie najmłodszej widowni. Podczas spektaklu uczestnicy mieli możliwość spotkania ze św. Mikołajem, szalonych zabaw z Elfami i słodkich upominków.

Reżyserią widowiska zajęła się Karolina Brodzik Zaremba, przygotowaniem wokalnym Ireneusz Parafiniuk a teatralny Damian Trzpil.

materiał: Bialskie Centrum Kultury im. B. Kaczyńskiego
tekst: Bialskie Centrum Kultury im. B. Kaczyńskiego
zdjęcia opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama