Reklama

„Gwiazdka dla dzieciaka”. Zbiórka prezentów dla dzieci przebywających w szpitalach

Druhny i druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Sławacinku Starym, po raz kolejny udowodniają, że dobro człowieka to ich misja. Oni nie siedzą z założonymi rękami, kiedy nie ma akcji ratowniczych - oni pomagają cały czas. Tym razem ochotnicy otworzyli swoje serca na pomoc dzieciom przebywającym w szpitalach w powiecie bialskim.
– Z wielką przyjemnością chcielibyśmy wraz z naszą młodzieżą z MDP zaprosić wszystkich mieszkańców Białej Podlaskiej, mieszkańców gminy Biała Podlaska oraz powiatu bialskiego do wzięcia udziału w akcji charytatywnej na rzecz dzieci przebywających w szpitalach – zachęcają druhowie z OSP Sławacinek Stary.

Jak wiadomo gwiazdka zbliża się wielkimi krokami, a los różnie się do nas uśmiecha. Stąd też pomysł zorganizowania zbiórki zabawek, pluszaków, książeczek itp. rzeczy dla chorych dzieci. Warto wywołać uśmiechy na tych malutkich buźkach i pokazać im że nie są sami, bo jednak nie wszystkie dzieciaki będą miały możliwość spędzić te święta w domu z rodziną. Zbiórka darów rozpoczęła się 5 grudnia i trwać będzie do niedzieli (15 grudnia).

Miejsca w których można zostawiać upominki to:
-Sklep w Sławacinku Starym bądź remiza OSP Sławacinek Stary
-Urząd Gminy Biała Podlaska
-Domy kultury w gm. Biała Podlaska
-Szkoły znajdujące się na terenie gminy Biała Podlaska

Podarować można:
– Pluszaki
– Puzzle
– Gry planszowe
– Książeczki do czytania
– Kolorowanki/kredki
– Lalki/samochodziki

Ważne, aby dary były nowe, albo w stanie bardzo dobrym. Upominki przekazane zostaną w okresie przedświątecznym. Strażacy planują wybrać się na odział dziecięcy oraz neonatologii.”

#Gwiazdkazestrażakami Zróbmy coś dobrego razem!

Szczegóły można uzyskać na fanpage na FB OSP KSRG Sławacinek Stary.

materiał: gmina Biała Podlaska
info / plakat: UG w Białej Podlaskiej

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Reklama

Reklama

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

Spektakl „Igraszki z diabłem” i zbiórka dla Nadii Szarek (zaproszenie)

Teatr Słowa działający pod auspicjami Bialskiego Centrum Kultury im. Bogusława Kaczyńskiego w Białej Podlaskiej oraz Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. J.Korczaka w Białej Podlaskiej serdecznie zapraszają na spektakl teatralny na motywach komedii Jana Drdy pt. „Igraszki z diabłem”, który wystawiony będzie 7 lutego o godz. 18:00 w budynku szkoły przy ul. Kasztanowej 6. Bilety w cenie 15 zł. Dochód przeznaczony będzie na kontynuację leczenia operacyjnego w USA Nadii Szarek.

Czytaj więcej »

Kodeń: Zagrała Wielka Orkiestra (galeria)

Niezmiennie od wielu lat, w drugą niedzielę stycznia odbywa się finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku był to już 28-y. Wielu wolontariuszy z całej Polski ruszyło na ulice miast i wsi, aby zbierać pieniądze na sprzęt medyczny, głównie dla oddziałów neurochirurgicznych, chirurgii ogółnej i kardiochirurgii dziecięcej. Zespół Placówek Oświatowych w Kodniu od lat czynnie uczestniczy w akcji na rzecz WOŚP. W tym roku pracownicy szkoły, uczniowie oraz ich rodzice również wzięli udział w tym ważnym wydarzeniu. W tym roku kodeński sztab miał siedzibę w Urzędzie Miasta w Białej Podlaskiej.

Czytaj więcej »

Reklama