Reklama

Biała Podlaska: XIV Miejski Przegląd Spektakli Profilaktycznych w Szkole Podstawowej nr 3 im.(galeria)

Dnia 6 grudnia 2019 roku w Szkole Podstawowej nr 3 im. Marii Konopnickiej w Białej Podlaskiej miał miejsce XIV Miejski Przegląd Spektakli Profilaktycznych. Impreza odbyła się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Biała Podlaska Michała Litwiniuka. Przegląd o cyklicznym charakterze ma na celu uświadamianie młodym odbiorcom zagrożeń związanych z używaniem alkoholu, nikotyny, narkotyków, czy dopalaczy.

Młodzież bialskich szkół podstawowych proponuje swoim kolegom i koleżankom przez działania teatralne uzmysławia różnorodne problemy jakie mogą wystąpić w ich środowisku. Przegląd uroczyście otworzył Prezydent Miasta Pan Michał Litwiniuk oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej nr3 im. Marii Konopnickiej Pani Barbara Wojarnik.

W przeglądzie uczestniczyły kolejno: reprezentanci Szkoły Podstawowej nr3 pod opieką p. Iwony Juszczuk z przedstawieniem „Zniewolona”, Szkoły Podstawowej nr4 im. Kornela Makuszyńskiego pod opieką pań: Joanny Zajdel i Agnieszki Arseniuk z przedstawieniem pt.: „A co Ty wybierasz…?”, Społecznej Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza pod opieką pań: Joanny Lewczuk i Beaty Wawryniuk z przedstawieniem „Profilaktyka zachowań ludzkich”, oraz reprezentanci Szkoły Podstawowej nr9 im. Świętej Jadwigi Królowej z przedstawieniem „Moje 5 minut” – grupa kierowana przez panią Annę Jakubowską.

Młodzi wykonawcy używając szerokiego wachlarza środków wyrazu artystycznego przekonywali do zdrowego stylu życia. Po zakończeniu prezentacji komisja przeglądu w osobach Pani Stanisławy Duklewskiej wielkiego przyjaciela dzieci i wieloletniego Prezesa Towarzystwa Przyjaciół Dzieci oraz Pani Danuty Szaniawskiej instruktora teatralnego omówiły obejrzane przedstawienia podkreślając wagę poruszanej tematyki oraz niezwykłą formę ich zaprezentowania. Dyplomy i nagrody rzeczowe – radiomagnetofony i głośniki dla występujących szkół uroczyście wręczył Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu – Pan Stanisław Romanowski. Wszystkim zespołom serdecznie gratulujemy!

 

materiał: Szkoła Podstawowa nr 3 im. Marii Konopnickiej w Białej Podlaskiej
tekst : Edyta Hubczuk Szkoła Podstawowa nr 3 im. Marii Konopnickiej
zdjęcia opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Reklama

Reklama

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

Marsz na Kodeń! Upamiętnili 157. rocznicę zwycięskiej bitwy (galeria)

Półmrok nadchodzącej nocy. Wiatr szumiący w sosnowym, ciemnym lesie. Chłód i zapowiadające się opady marznącego deszczu i śniegu. Niewielki ognisko z płonących, zebranych wokół szyszek, nawet nie po to aby kogokolwiek ogrzać ale dać choć nikłe światło na uczestników Marszu na Kodeń ad. 2020. Wyruszyli wczoraj, 22 stycznia, tak jak Powstańcy Styczniowi 157 lat temu, w 1863 roku. Niebawem FILM z wydarzenia!

Czytaj więcej »

Biała Podlaska: Protest. „Służyli wiernie jak psy!” dziś rozdają ulotki (galeria)

Relacja z protestu z dnia 15 stycznia, kiedy to na ulicach śródmieścia Białej Podlaskiej można było spotkać aktywistów rozdających ulotki. – Protestujemy i informujemy mieszkańców o niesprawiedliwych zmianach wprowadzonych w emeryturach służb mundurowych. W imieniu wszystkich tych co służyli wiernie jak psy ojczyźnie a zostali potraktowani jak przestępcy przez partię rządzącą. – mówi nam Zenon Trojniel, emeryt policyjny, tak na prawdę bez emerytury a obecnie uczestnik protestu.

Czytaj więcej »

Reklama