Reklama

Tuczna: Gmina przyjazna środowisku

Gmina Tuczna zakończyła III edycję akcji Gmina Tuczna Przyjazna Środowisku pod nazwą: Segregacja Odpadów Przynosi Owoce - zostaw śmieci odbierz drzewko owocowe. Akcja cieszyła się dużym powodzeniem wśród mieszkańców. Wzięło w niej udział ponad 90 gospodarstw domowych z terenu gminy.

Odpady można było dostarczać do PSZOK w Tucznej w każdy piątek do końca października 2019r. Za odpowiednio posegregowane odpady, można było pozyskać sadzonki drzew owocowych – stare odmiany jabłoni.

Jedną sadzonkę drzewka można było odebrać za każde:
– 20 kg makulatury
– 10 kg metalu
– 5 kg butelek typu PET
– 25 kg szkła opakowaniowego

Do końca listopada 2019r. uczestnicy akcji odbierali sadzonki drzewek, które były dla nich przygotowane w Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Tucznej.

Łącznie rozdano mieszkańcom 638 szt. sadzonek jabłoni 6 gatunków tj.:
– Szara reneta
– Malinówka
– Grafsztynek
– Papierówka
– Antonówka
– Kosztel

Założeniem akcji było propagowanie prawidłowej segregacji odpadów komunalnych a zwłaszcza opakowań po produktach spożywczych – surowców wtórnych. Tego typu działania prowadzone przez Gminę Tuczna, mają na celu podniesienie świadomości ekologicznej dzieci i młodzieży oraz osób, które nie segregują odpadów. Celem tego typu działań jest promowanie właściwego postępowania z odpadami komunalnymi, oraz zachęcenie do zachowań i postaw proekologicznych.


materiał: Urząd Gminy Tuczna
tekst zdjęcia: Tomasz Kukawski Kierownik Referatu Ochrony Środowiska Wodociągów i Kanalizacji
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Reklama

Reklama

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

Spektakl „Igraszki z diabłem” i zbiórka dla Nadii Szarek (zaproszenie)

Teatr Słowa działający pod auspicjami Bialskiego Centrum Kultury im. Bogusława Kaczyńskiego w Białej Podlaskiej oraz Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. J.Korczaka w Białej Podlaskiej serdecznie zapraszają na spektakl teatralny na motywach komedii Jana Drdy pt. „Igraszki z diabłem”, który wystawiony będzie 7 lutego o godz. 18:00 w budynku szkoły przy ul. Kasztanowej 6. Bilety w cenie 15 zł. Dochód przeznaczony będzie na kontynuację leczenia operacyjnego w USA Nadii Szarek.

Czytaj więcej »

Kodeń: Zagrała Wielka Orkiestra (galeria)

Niezmiennie od wielu lat, w drugą niedzielę stycznia odbywa się finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku był to już 28-y. Wielu wolontariuszy z całej Polski ruszyło na ulice miast i wsi, aby zbierać pieniądze na sprzęt medyczny, głównie dla oddziałów neurochirurgicznych, chirurgii ogółnej i kardiochirurgii dziecięcej. Zespół Placówek Oświatowych w Kodniu od lat czynnie uczestniczy w akcji na rzecz WOŚP. W tym roku pracownicy szkoły, uczniowie oraz ich rodzice również wzięli udział w tym ważnym wydarzeniu. W tym roku kodeński sztab miał siedzibę w Urzędzie Miasta w Białej Podlaskiej.

Czytaj więcej »

Reklama