Reklama

Kultura: Repertuar Centrum Spotkania Kultur w Lublinie 6-13 grudnia

Centrum Spotkania Kultur w Lublinie serdecznie zaprasza na wydarzenia w dniach 6-13.12.2019. W ofercie m.in.  Multimedialne widowisko Symphonica, Spektakl „Ludzie inteligentni”, Koncert "The Best of Pink Floyd Experience"" oraz cykl wystaw i spotkań. Szczegóły program poniżej.

KONCERTY, SPEKTAKLE


„Symphonica”

6 grudnia 2019 | godz. 19:00

Sala Operowa

Multimedialne widowisko Symphonica z muzyką zespołów: Metallica, Nirvana, Pearl Jam, Deep Purple, AC/DC, Guns N’ Roses, Aerosmith, Soundgarden, Nightwish. Jest to podróż po niezwykłym świecie artystycznych doznań, w którym potęga elektrycznych gitar współgra z subtelnym i pełnym klasy śpiewem operowym, a wszystko wypełnia brzmienie orkiestry symfonicznej. Całości dopełniają wizualizacje i starannie dopracowane efekty sceniczne. Gościem specjalnym będzie Michał Szpak.

– bilety w kasie CSK oraz na stronie www.bilety.spotkaniakultur.com

 

 

 

 

 

Spektakl „Ludzie inteligentni”

8 grudnia 2019 | godz. 16.00, 18.30

Sala Operowa

Ludzie inteligentni czyli kto kocha, ten błądzi…  Nie ma nudnych związków. Są tylko mało kreatywni partnerzy. Na szczęście bohaterowie sztuki Fayeta to ludzie inteligentni, dlatego, kiedy ich związek przestaje przypominać “obraz w kalejdoskopie” i wkracza w fazę dojrzałej harmonii, potrafią znaleźć sposób na wyjście z impasu. Reżyseria: Olaf Lubaszenko. Obsada wymienna: Magda Boczarska/Renata Dancewicz, Iza Kuna / Maria Seweryn, Magda Stużyńska / Paulina Holtz, Mariusz Witkowski / Szymon Bobrowski, Rafał Królikowski / Bartłomiej Kasprzykowski, Olaf Lubaszenko / Bartłomiej Topa.

– bilety w kasie CSK oraz na stronie www.bilety.spotkaniakultur.com

 

 

 

 

Spektakl „Pikantni”

12 grudnia 2019 | 17.30, 20.15

Sala Operowa

Komedia obyczajowa Stefana Vögla, cenionego austriackiego dramaturga, która wykorzystuje znany schemat czworokąta. Komedia z szybkim tempem oraz humorem słownym i sytuacyjnym zaskakuje błyskotliwym dialogiem i inteligentnymi ripostami. SPEKTAKL DLA WIDZÓW DOROSŁYCH!!! Obsada: Barbara Kurdej-Szatan, Anna Mucha, Maurycy Popiel / Mikołaj Krawczyk, Michał Ziembicki.

– bilety w kasie CSK oraz na stronie www.bilety.spotkaniakultur.com

 

 

 

 

 

 

Koncert „The Best of Pink Floyd Experience”

13 grudnia 2019 | 20.00

Sala Operowa

To dwugodzinne wydarzenie, w trakcie którego usłyszymy największe przeboje tej legendarnej grupy wykonywane przez krakowski zespół POLISH FLOYD.

To co wyróżnia ten koncert to profesjonalizm muzyków, ich autentyczna pasja oraz przygotowane specjalnie na tą okazję oryginalne animacje i efekty wizualne – wszystko precyzyjnie wyreżyserowane.

POLISH FLOYD to jedenastoosobowy zespół, bezkompromisowe wykonania, ale i wierność oryginalnym aranżacjom. To tony sprzętu, kilkanaście osób obsługi technicznej, a przede wszystkim – setki godzin spędzonych na próbach. Wszystko po to, aby zaprezentować Państwu widowisko najwyższej próby.

– bilety dostępne na www.panbilet.pl

 

KINO CSK

Lighthouse, reż. Robert Eggers

dramat, fantasy, horror / USA / 2019

2 / 4 /5 /6 /8 /13 /14 /15 /20 /21/22  grudnia | godz. 19:00

Sala Kinowa

PREMIERA ŚWIATOWA: Cannes Film Festival 2019. Robert Eggers, wizjonerski reżyser doskonałego horroru „The Witch”, powraca z hipnotyzującą, halucynującą opowieścią o dwóch latarnikach, pracujących na tajemniczej, odległej wyspie w Nowej Anglii, w latach dziewięćdziesiątych XIX wieku. Obaj latarnicy (Willem Dafoe i Robert Pattinson) mierzą się z samotnością i odosobnieniem podczas wielkiego sztormu, który wydaje się nie mieć końca. Są skazani na walkę z własną silną wolą, potrzebami oraz – przede wszystkim – z tajemniczą siłą, która nad nimi krąży, ale której istnienie może im się tylko wydawać… Film jest przerażającą, pełną tajemnic podróżą w nieznane.

– bilety w cenie 12 zł / 15 zł

 

 WYSTAWY

 „Przestrzeń otwarta, przestrzeń zamknięta” – Wschodni Salon Sztuki 2019.

do 29 grudnia 2019              

Galeria Wystaw Czasowych -1

Wernisaż: 28 listopada 2019 rok godz.18:00

Wystawa oraz konferencja odbędą się w ramach 24 – tego Wschodniego Salonu Sztuki 2019. Zaprezentowane zostaną prace 22 artystów, obejmujące różne dziedziny sztuki. Ekspozycja poświęcona jest twórczości przekraczającej ramy tradycyjnej sztuki – zachęcającej odbiorcę do dopełnienia dzieła w sferze mentalnej.

Zostaną poruszone kwestie roli sztuki, artysty oraz instytucji kulturalnej jako miejsca, w którym odbiorca konfrontuje się z własnymi emocjami oraz refleksjami. Owa sztuka w rozumieniu artystów nie wymaga podpowiedzi, czy wskazówek interpretacyjnych. Wręcz przeciwnie, zachęca do odwołania się do własnych doświadczeń. Mało tego, dotyka wrażliwości każdego widza, który może poczuć synergię z dziełem oraz odkryć jego współczesne oblicze.

– wystawa dostępna: wtorek-niedziela w godz. 12:00 – 18:00

 MODULATIONS

Pierwsza w Polsce indywidualna wystawa Sainera

do 29 lutego 2020

brain damage galery

Sainer (Przemysław Blejzyk)  – światowej sławy muralista, malarz i artysta z kręgu urban artu.

Swoją unikalną stylistyką – formowaną także w duecie Etam Cru – wprowadził w malarstwo wielkoformatowe symbiozę elementów realizmu i baśniowości, stając się jednym z najoryginalniejszych i zarazem najpopularniejszych twórców nurtu. Wpisany w jego charakter perfekcjonizm i konieczność poszukiwania nowego języka dla malarstwa sprawia, że do czynienia mamy z artystą nieustannie oraz świadomie ewoluującym, co dziś prowadzi do eksperymentów kolorystycznych na styku nowego realizmu i abstrakcji.

Premierowa wystawa malarstwa w Brain Damage Gallery to rzadka możliwość zgłębienia warsztatu artysty. Zwłaszcza, że wystawa Modulations to jednocześnie premiera wydawnicza –

po latach oczekiwania ukaże się Sainer. Sketchbook 14 – 18, czyli wierna reprodukcja szkicownika artysty.

– Wystawa czynna do 29.02.2020, wtorek–sobota, g. 12-17.

 Andreas Hürlimann | Skały i piaski. Fotografie z siedmiu kontynentów

do 12 grudnia 2019

Aleja Kultur, poziom +1

Andreas Hürlimann to szwajcarski podróżnik, który od ponad 40 lat fotografuje formacje skalne, poszukując unikalnych w swej urodzie miejsc na wszystkich kontynentach naszego globu. Na wystawie zaprezentowanych zostanie ponad 60 fotografii, najbardziej charakterystycznych dla twórczości artysty.

– wystawa dostępna: 4.11-12.12.2019, w godzinach otwarcia budynku

 Tożsamość. 100 lat polskiej architektury. 1956-1970

Wystawa

do 15 grudnia 2019 r. 

Galeria Wystaw Czasowych +1, Ciche Kąty

Wystawa, za pomocą różnorodnych elementów graficznych, współczesnych oraz archiwalnych fotografii, magazynów, książek i czasopism, a także makiet i  modeli przedstawiać będzie wspomniany w tytule przedział czasowy w rozwoju polskiej architektury na przykładach wybranych realizacji powstałych w Lublinie, wraz z ukazaniem podobnych obiektów z innych miast. Wzbogacona o warsztaty tematyczne, pokazy filmowe i debaty ma za zadanie wzbudzenie wrażliwości i świadomości przestrzennej u odbiorców oraz przekazanie im podstawy wiedzy o zjawiskach zachodzących w architekturze, zarówno 60 lat temu jak i współcześnie.

Wydarzenie organizowane we współpracy z Narodowym Instytutem Architektury i Urbanistyki.

 Galeria Saska | Tadeusz Żaczek

do 13 stycznia 2020 r.

Ogrodzenie Ogrodu Saskiego

Tadeusz Żaczek to jeden z najwybitniejszych fotografów polskiego prawosławia, który od ponad trzydziestu lat zawodowo zajmuje się fotografią. Czarno-białe fotografie Żaczka rejestrują relacje styku człowiek – religia. Fascynacja rytuałami Wschodu pozwala artyście wydobyć mistyczną atmosferę fotografowanych miejsc.

 

RAMKA –  Spotkania i warsztaty

 Warsztat z budowania ula snozowego (TBH)

13-14.12.2019 

Dwudniowy warsztat, podczas którego uczestnicy zbudują własny ul snozowy.

Czym jest ul snozowy?

Snoza to listwa w górnej bądź środkowej części ula od której pszczoły zaczynają budować plaster. Nie stosuje się w nim węzy pszczelej (jedynie może to być wąski pasek jako zachęta do odciągnięcia plastra w konkretnym miejscu). Plaster nie jest ograniczony zatem ramką ale kształtem ścian wewnętrznych. Daje on pszczelarzowi pewną dowolność w konstrukcji. Miód wydobywa się z plastrów tak samo jak czynili to nasi przodkowie. Dzięki zgniataniu dziko budowanych plastrów miód jest bardziej aromatyczny oraz wzbogacony rozpuszczoną w nim pierzgą. Przy tego typu gospodarce otrzymujemy duże ilości czystego pszczelego wosku.

Podczas warsztatów uczestnicy poznają:

-podstawowe zasady budownictwa respektowanego przez pszczoły

-sposoby zasiedlania ula i prowadzenia go w sezonie

-ekologiczne sposoby walki z warrozą

-podstawowe zasady budownictwa pasiecznego

-z przygotowanych prefabrykatów każdy uczestnik zbuduje własny ul.

Przewidujemy 5 stanowisk pracy (przy jednym stanowisku może pracować do 2 osób). Na każdym stanowisku powstanie 1 ul.

Po skończonych warsztatach uczestnicy zabiorą gotowe ule ze sobą.

Koszt warsztatów: 250 zł / 1 stanowisko pracy

Pytania z zapisy: [email protected], tel.  503 155 954.

Tożsamość. 100 lat polskiej architektury. 1956-1970

Warsztaty dla szkół

10.12.2019

Mediateka +3

Profesjonalni edukatorzy przygotowali wiele ciekawych warsztatów dla szkół, podczas których będzie można m.in. zaplanować place zabaw przyszłości, zaprojektować osiedla, stworzyć własne  mozaiki czy nauczyć się strefowania osiedla i wcielić w rolę urbanisty.

– wstęp bezpłatny

– zapisy na stronie: www.niau.pl

Warsztaty rodzinne dla rodziców z dziećmi w wieku 8-14 lat

„Nie tylko bloki, Dzielnica Uniwersytecka w Lublinie.”

07.12.2019

Mediateka +3

Podczas warsztatu uczestnicy poznają walory przestrzenne dzielnicy i zapoznają się z ideą strefowania, tworząc grę planszową, w którą na koniec wspólnie zagrają. Celem gry będzie przedstawienie uczestnikom, poprzez zabawę, idei funkcjonowania Dzielnicy Uniwersyteckiej.

– wstęp bezpłatny

– zapisy na stronie: www.niau.pl

LubLarp Festiwal 2019

13-15.12.2019

Klub Muzyczny | Mediateka +3 | Duża Kieszeń Sceny

Festiwal ma na celu propagowanie w Lublinie ciekawej, kreatywnej i coraz bardziej w Polsce znanej rozrywki – larpów. Daje mieszkańcom Lublina, którzy chcieliby spróbować swoich sił w larpach, możliwość wzięcia udziału zarówno w nowych jak i sprawdzonych grach.

– szczegółowy program: : www.lublarp.pl

 

 

 

 

 

Więcej na www.spotkaniakultur.com

materiał: województwo / kultura
info / grafiki: Centrum Spotkania Kultur  w Lublinie

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama