Reklama

Sławacinek Stary: Zdążyć z pomocą

Akcja charytatywna „Pomóż dzieciom przetrwać zimę” przekonuje do dobroczynności wielu bezinteresownych darczyńców. Angażuje też spore grono wolontariuszy, gotowych godzinami stać w sklepach i czekać na życzliwy gest kupujących.

W tym roku w wyniku dwudniowej zbiórki w kilku miejscach ( 22 i 24 listopada) oraz Meczu Słodkich Serc w Ciciborzze Dużym udało się zebrać aż 1,5 tony produktów spożywczych, nadających się do dłuższego przechowywania. Złożono je w świetlicy wiejskiej w Sławacinku Starym, gdzie przez ostatni tydzień trwała wytężona praca. Blisko 30 osób (dzieci z MDP w Sławacinku Stary, strażacy z miejscowej OSP, instruktorzy GOK i pracownicy GOPS) porządkowali, segregowali i ważyli dary, aby trafiły do możliwie największej liczby potrzebujących.

Jak informuje dyrektor GOK Agnieszka Borodijuk, w tym roku bialski sztab akcji zadba o osoby samotne, starsze wiekiem, chore i wymagające opieki. Ustalono, iż zebrane dary trafią do 250 osób. Rozwiozą je 9 grudnia strażacy z jednostek gminnych, a dostarczą przebrani w stroje Mikołajów pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury. Będzie to wspaniały prezent na zbliżające się wielkimi krokami święta Bożego Narodzenia. Dzięki życzliwym ludziom obdarowani uwierzą, że nie brakuje osób gotów nieść pomoc w każdej sytuacji.

tekst: Istvan Grabowski
zdjęcia GOK Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Reklama

Reklama

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

Biała Podlaska: W klimacie sprawdzonych szlagierów. Koncert Stockingera

Niezwykły wieczór muzyczny zaproponował bialskim melomanom znany aktor i piosenkarz Tomasz Stockinger.W miniony piątek 24 stycznia wystąpił w sali koncertowej BCK z recitalem piosenek dwudziestolecia międzywojennego. Przeboje Henryka Warsa, Jerzego Persburskiego, Romana Palestera, Andrzeja Własta, Mariana Hemara i Jerzego Jurandota mają w sobie wystarczająco dużo pozytywnej energii, by rozbawić każdą publiczność.

Czytaj więcej »

Kultura: Wystarczają nam role Błaznów. Z Maurycym Polaskim, członkiem Kabaretu Pod Wyrwigroszem rozmawia Istvan Grabowski

Kabaret pod Wyrwigroszem to czwórka wesołków gotowych rozbawić największego ponuraka. Trzeba mieć wyjątkowe poczucie humoru i wyczucie sceny, by przez ćwierć wieku występować ku uciesze licznego audytorium. Tego można krakusom pozazdrościć, bo w tym, co robią są niesłychanie skuteczni. W najbliższą sobotę 25 stycznia będą bawić międzyrzecką publiczność.

Czytaj więcej »

Reklama