Reklama

Sławacinek Stary: Zdążyć z pomocą

Akcja charytatywna „Pomóż dzieciom przetrwać zimę” przekonuje do dobroczynności wielu bezinteresownych darczyńców. Angażuje też spore grono wolontariuszy, gotowych godzinami stać w sklepach i czekać na życzliwy gest kupujących.

W tym roku w wyniku dwudniowej zbiórki w kilku miejscach ( 22 i 24 listopada) oraz Meczu Słodkich Serc w Ciciborzze Dużym udało się zebrać aż 1,5 tony produktów spożywczych, nadających się do dłuższego przechowywania. Złożono je w świetlicy wiejskiej w Sławacinku Starym, gdzie przez ostatni tydzień trwała wytężona praca. Blisko 30 osób (dzieci z MDP w Sławacinku Stary, strażacy z miejscowej OSP, instruktorzy GOK i pracownicy GOPS) porządkowali, segregowali i ważyli dary, aby trafiły do możliwie największej liczby potrzebujących.

Jak informuje dyrektor GOK Agnieszka Borodijuk, w tym roku bialski sztab akcji zadba o osoby samotne, starsze wiekiem, chore i wymagające opieki. Ustalono, iż zebrane dary trafią do 250 osób. Rozwiozą je 9 grudnia strażacy z jednostek gminnych, a dostarczą przebrani w stroje Mikołajów pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury. Będzie to wspaniały prezent na zbliżające się wielkimi krokami święta Bożego Narodzenia. Dzięki życzliwym ludziom obdarowani uwierzą, że nie brakuje osób gotów nieść pomoc w każdej sytuacji.

tekst: Istvan Grabowski
zdjęcia GOK Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Artykuł sponsorowany >>

Artykuł sponsorowany >>

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama