Reklama

Mazowieckie: Dwa magazyny i fabryka nielegalnych papierosów zlikwidowana przez KAS i policję

Dwa magazyny i fabrykę nielegalnych papierosów zlikwidowali funkcjonariusze lubelskiej Krajowej Administracji Skarbowej oraz funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Wołominie. Udaremniono proceder, który naraziłby Skarb Państwa na stratę w wysokości 6,2 mln złotych. Aresztowano 7 osób.

Fabrykę papierosów i dwa magazyny z papierosami i półproduktami do produkcji wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy skarbowej zlikwidowali podczas wspólnych działań na terenie województwa łódzkiego i mazowieckiego funkcjonariusze Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Białej Podlaskiej oraz funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Wołominie.

28 listopada 2019 r. funkcjonariusze obu służb dokonali jednoczesnego sprawdzenia trzech rożnych adresów, m.in. w gminie Sadkowice w województwie łódzkim, gdzie ujawniona została nielegalna fabryka papierosów. Na terenie powiatu grójeckiego w gminie Promna mundurowi odkryli magazyn wyprodukowanych papierosów bez akcyzy, a w gminie Stromiec kolejny magazyn półproduktów dostarczanych do ujawnionej fabryki papierosów.

W toku prowadzonych czynności funkcjonariusze ujawnili prawie 5 ton krajanki tytoniu, blisko milion sztuk papierosów oraz ponad 400 kg odpadu papierosowego. Zatrzymano też maszyny do nielegalnej produkcji papierosów. Gdyby nie akcja służb mundurowych Skarb Państwa straciłby niemalże 6,2 mln złotych z nieopłaconej akcyzy oraz podatku VAT.

Wobec 7 zatrzymanych mężczyzn w wieku od 25 do 49 lat Sąd Rejonowy w Radomiu na wniosek Prokuratury Okręgowej w Radomiu zastosował najsurowszy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Osoby te już zostały przesłuchane i usłyszały zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej mającej na celu popełnianie przestępstw i przestępstw karnych skarbowych polegających na nielegalnej produkcji, przechowywaniu i obrocie wyrobami akcyzowymi – papierosami i tytoniem bez polskich znaków akcyzy, wytworzenie bez wymaganych rejestracji i wprowadzenie do obrotu papierosów i krajanki tytoniowej, czyniąc z tego procederu stałe źródło dochodu.

Sąd Rejonowy w Radomiu na wniosek Prokuratury Okręgowej w Radomiu zastosował wobec wszystkich 7 zatrzymanych osób najsurowszy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Zatrzymanym może grozić kara od 3 miesięcy do 7,5 roku pozbawienia wolności.
materiał: Izba Administracji Skarbowej w Lublinie
tekst zdjęcia:Izba Administracji Skarbowej w Lublinie
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Reklama

Reklama

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

Województwo: Ujawnione papierosy w Hrubieszowie

Ponad 6 tys. paczek papierosów ujawnili podczas wspólnych działań kontrolnych funkcjonariusze lubelskiej KAS i Nadbużańskiego Oddziału SG.19 stycznia br. w pociągu towarowym wjeżdżającym z Ukrainy do Polski funkcjonariusze Oddziału Celnego w Hrubieszowie wraz z funkcjonariuszami tamtejszej placówki Straży Granicznej ujawnili ponad 6 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy.

Czytaj więcej »

Sławatycze: Ujawnienie papierosów

Ponad 5 tys. paczek nielegalnych papierosów ujawnili funkcjonariusze lubelskiej KAS na przejściu granicznym w Sławatyczach. Uwagę funkcjonariuszy zwrócił dostawczy mercedes, którym nad ranem 19 stycznia br. próbował przekroczyć granicę 39-letni obywatel Białorusi. W wyniku szczegółowej kontroli mundurowi ujawnili w części ładunkowej, w dachu i ścianach bocznych pojazdu, skrytki konstrukcyjne.

Czytaj więcej »

Łuków: Wizyta Ministra Piotra Walczaka

Nadinsp. Piotr Walczak Sekretarz Stanu, Szef Krajowej Administracji Skarbowej spotkał się 15 stycznia 2020 roku z pracownikami Urzędu Skarbowego w Łukowie. Minister mówił o wyzwaniach stojących przed Krajową Administracją Skarbową w bieżącym roku i zapowiedział podwyżki dla pracowników i funkcjonariuszy KAS.

Czytaj więcej »

Reklama