Reklama

Rzeczyca: Nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go auta

Policjanci ustalają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj na DK-19 w miejscowości Rzeczyca. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący sprinterem 29-latek, najechał na tył jadącego przed nim ciężarowego mercedesa. W wyniku zdarzenia obrażeń ciała doznała pasażerka sprintera. Apelujemy o rozwagę i dostosowane prędkości do warunków panujących na drodze .

Do wypadku doszło wczoraj po godz. 6:00 na drodze krajowej K-19 w miejscowości Rzeczyca. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 29-letni mieszkaniec gm. Drelów najechał na tył jadącego przed nim ciężarowego mercedesa. Do zdarzenia doszło prawdopodobnie w wyniku niezachowania przez kierowcę sprintera bezpiecznej odległości od poprzedzającego go auta.W wyniku wypadku obrażeń ciała doznała pasażerka busa. Samochodem ciężarowym kierował 55-letni mieszkaniec gm. Międzyrzec Podlaski. W chwili zdarzenia kierujący pojazdami byli trzeźwi. Potwierdziło to przeprowadzone przez mundurowych badanie.

Policjanci ustalają okoliczności zdarzenia oraz apelują o rozwagę na drodze. Przestrzeganie przepisów ruchu drogowego i podstawowe zasady bezpieczeństwa z pewnością wystarczą, by uniknąć tragedii na drodze. Pamiętajmy też, że jesienna aura nie poprawia warunków na drodze, jest ślisko i niebezpiecznie. Zdejmijmy nogę z gazu i pamiętajmy, aby dostosować prędkość do warunków panujących na drodze.

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst zdjęcia : Barbara Salczyńska-Pyrchla KMP
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Reklama

Reklama

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

Kryminałki: W ciągu jednego dnia “wpadł” dwa razy

49-latek w ciągu jednego dnia dwukrotnie zatrzymany został przez mundurowych za „jazdę na podwójnym gazie”. W takim stanie spowodował również kolizję drogową. Dodatkowo podróżował pojazdem pomimo decyzji o cofnięciu uprawnień. Teraz za swoje czyny odpowie przed sądem. Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Czytaj więcej »

Kryminałki: Wypadki na drogach powiatu

Policjanci ustalają okoliczności wypadków drogowych, do których doszło w miniony weekend na terenie powiatu bialskiego. W obydwu przypadkach poszkodowani to niechronieni uczestnicy ruchu drogowego. W jednym ze zdarzeń poszkodowany przetransportowany został śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. W drugim pieszy zmarł. Apelujemy o rozwagę na drodze, przypominając, że niechronieni uczestnicy ruchu drogowego są szczególnie narażeni na dotkliwe skutki zdarzeń drogowych.

Czytaj więcej »

Kryminałki: Uciekał autem przed zderzeniem ze zwierzęciem – uderzył w drzewo

Horbów: Włamanie do garażu. Kradzież 400 litrów oleju napędowego. // Rogoźnica: 30 latek za kółkiem Mercedesa pomimo orzeczonego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. // Cicibór Duży: Kradzież z wnętrza Toyoty telefonu komórkowego. // Biała Podlaska: Mieszkanka oszukana podczas internetowej transakcji kupna telefonu. // Wólka Dobryńska: Strażnicy Graniczni po służbie zatrzymali 31-latka, podróżował skuterem mając 2,3 promila w organizmie. // Biała Podlaska: 22 latek nietrzeźwy za kierownicą Audi. // Zakanale: 40 letni kierowca chcąc uniknąć zderzenia ze zwierzęciem leśnym wykonał gwałtowny manewr, wjechał do rowu i uderzył w drzewo. // Międzyrzec Podlaski: Umyślne uszkodzona karoseria Audi zaparkowanego przy Warszawskiej. // Biała Podlaska: 19 latek z promilami zatrzymany po bezpośrednim pościgu.

Czytaj więcej »

Reklama