Reklama

Kodeń: Gminna biblioteka wzbogaciła się o nowy sprzęt komputerowy

Biblioteka Publiczna Gminy Kodeń w roku 2019 miała możliwość pozyskania dofinansowania z programu ogłoszonego przez Instytut Książki z Krakowa po tytułem „Kraszewski-Komputery dla bibliotek 2019”.  Celem programu jest zapewnienie zrównoważonego dostępu do technologii teleinformatycznych i wyrównanie szans mieszkańców miejscowości w gminach o najniższych dochodach podatkowych na jednego mieszkańca poprzez wyposażenie bibliotek w tych gminach w nowoczesny sprzęt komputerowy.

W ramach naboru do tego programu wpłynęło 883 wnioski. Do dofinansowania zostało zakwalifikowanych 113 wniosków.Wniosek Biblioteki Publicznej Gminy Kodeń znalazł się na 36 miejscu.

Dzięki temu pozyskaliśmy z wkładem własnym kwotę 33.640 złotych na realizacje tego zadania.  Biblioteka z Kodnia kupiła dobrej jakości nowoczesny sprzęt komputerowy, w skład którego wchodzą: cztery stacjonarne zestawy komputerów, laptop, urządzenie wielofunkcyjne, zestaw głośników komputerowych, urządzenia UPS, bezprzewodowy czytnik kodów kreskowych, oprogramowania komputerowe oraz inne urządzenia niezbędne do właściwego funkcjonowania sprzętu.

W najbliższym czasie sprzęt zostanie oznakowany zgodnie z obowiązującymi wymogami.  Po zainstalowaniu oprogramowania i skompletowaniu zestawów komputerowych przez informatyka, nowy sprzęt będzie mógł służyć tutejszej społeczności lokalnej oraz gościom odwiedzającym naszą gminę.

materiał: gmina Kodeń
tekst / zdjęcie:  Wanda Kopczyńska,  dyrektor Biblioteki Gminy Kodeń

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama