Reklama

Kodeń: Gminna biblioteka wzbogaciła się o nowy sprzęt komputerowy

Biblioteka Publiczna Gminy Kodeń w roku 2019 miała możliwość pozyskania dofinansowania z programu ogłoszonego przez Instytut Książki z Krakowa po tytułem „Kraszewski-Komputery dla bibliotek 2019”.  Celem programu jest zapewnienie zrównoważonego dostępu do technologii teleinformatycznych i wyrównanie szans mieszkańców miejscowości w gminach o najniższych dochodach podatkowych na jednego mieszkańca poprzez wyposażenie bibliotek w tych gminach w nowoczesny sprzęt komputerowy.

W ramach naboru do tego programu wpłynęło 883 wnioski. Do dofinansowania zostało zakwalifikowanych 113 wniosków.Wniosek Biblioteki Publicznej Gminy Kodeń znalazł się na 36 miejscu.

Dzięki temu pozyskaliśmy z wkładem własnym kwotę 33.640 złotych na realizacje tego zadania.  Biblioteka z Kodnia kupiła dobrej jakości nowoczesny sprzęt komputerowy, w skład którego wchodzą: cztery stacjonarne zestawy komputerów, laptop, urządzenie wielofunkcyjne, zestaw głośników komputerowych, urządzenia UPS, bezprzewodowy czytnik kodów kreskowych, oprogramowania komputerowe oraz inne urządzenia niezbędne do właściwego funkcjonowania sprzętu.

W najbliższym czasie sprzęt zostanie oznakowany zgodnie z obowiązującymi wymogami.  Po zainstalowaniu oprogramowania i skompletowaniu zestawów komputerowych przez informatyka, nowy sprzęt będzie mógł służyć tutejszej społeczności lokalnej oraz gościom odwiedzającym naszą gminę.

materiał: gmina Kodeń
tekst / zdjęcie:  Wanda Kopczyńska,  dyrektor Biblioteki Gminy Kodeń

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Reklama

Reklama

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

Biała Podlaska: 102 miliony złotych – inwestycje roku 2020!

23,6% wydatków budżetowych miasta Biała Podlaska w nadchodzącym 2020 roku przeznaczonych zostanie na inwestycje. To ponad 102 miliony złotych. Na inwestycje wieloletnie przeznaczonych zostanie prawie 90 milionów, inwestycje jednoroczne kosztować będą 10 i pół miliona a Budżet Obywatelski wyniesie 1 mln 600 tys zł. Wykaz najważniejszych inwestycji 2020 roku w materiale.

Czytaj więcej »

Wieści z Unii: Plan Junckera inwestuje w Polsce

Plan Junckera: Kredyt udzielony Mabion przez EBI podkreśla wsparcie dla rodzącego się polskiego sektora biotechnologicznego. Kredyt do wysokości 30 mln EUR zostanie przeznaczony na badania i produkcję innowacyjnych leków stosowanych w leczeniu nowotworów i chorób autoimmunologicznych. Mabion to pierwszy w Polsce beneficjent Europejskiego Instrumentu Finansowania Wzrostu (EGFF) wspieranego przez Plan Junckera. Projekt umożliwi utworzenie 96 miejsc pracy.

Czytaj więcej »

Reklama