Reklama

Biała Podlaska: Spotkali się mistrzowie gitary! (galeria)

W Białej Podlaskiej w Zespole Szkół Muzycznych im. Chopina w Parku Radziwiłłowskim miało miejsce szkolenie metodyczne, w dniach 29-30 listopada w ramach XIX Podlaskiego Seminarium Gitarowego. Mogli w nim wziąć udział wszyscy uczniowie szkół muzycznych z woj. lubelskiego a także zaproszeni goście z innych województw. W tym roku gośćmi a zarazem nauczycielami byli: dr Iwona Bodziak, dr Krzysztof Meisinger, dr Bartłomiej Marusik, profesor Tomasz Zawierucha.

Dr Iwona Bodziak to konsultant CEA ,ekspert MEN oraz juror ogólnopolskich i międzynarodowych kursów gitarowych. Wielokrotnie prowadziła warsztaty metodyczne dla nauczycieli i uczniów m.in. w Austrii, Słowacji. W Białej Podlaskiej poprowadziła lekcje mistrzowskie z najmłodszymi uczestnikami seminarium.

Dr Krzysztof Meisinger jest wybitnym muzykiem ze Szczecina, wirtuoza gitary miłośnikom gitary nie trzeba przedstawiać. Nagrywa płyty i koncertuje na całym świecie z najlepszymi orkiestrami. W Białej Podlaskiej podczas Seminarium Gitarowego wystąpił w solowym programie.

Orkiestrę seminaryjną w tym roku poprowadził dr Bartłomiej Marusik. Autor i aranżer hymnu Podlaskiego Seminarium Gitarowego „Ballada ze wsi Orzechówka”, który tradycyjnie odegrany został na rozpoczęcie imprezy.

Na seminarium gościem był także wybitny muzyk i pedagog z Niemiec, pracujący na co dzień w Folwgang Universitat der Kunste w Essen profesor Tomasz Zawierucha, który również poprowadził lekcje indywidualne z uczniami Szkoły Muzycznej.

Sponsorem strategicznym Gitarowego Seminarium był sklep Quena z Lublina Tomasza Brogowskiego zajmujący się sprzedażą instrumentów i akcesoriów gitarowych oraz Leszek Chylak reprezentujący firmę Music Dealer S.J. obaj panowie mogą być wzorem dla wszystkich firm z branży muzycznej jak wspierać efektywnie przedsięwzięcia muzyczne w Polsce.

 

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama