Reklama

Biała Podlaska: Solidarnie z Sędziami – pikieta (galeria)

#niedamysięzastraszyć vel. Solidarnie z Sędziami pod takimi hasłami, dziś, 1 grudnia, miała miejsce pikieta w Białej Podlaska przed Sądem Rejonowym przy ul. Brzeskiej. Do solidarnej akcji wezwało Stowarzyszenie Sędziów Polskich "Iustitia". W Białej Podlaskiej na wezwanie odpowiedzieli członkowie KODu. - Czas najwyższy zwrócić wymiar sprawiedliwości społeczeństwu, Sądy będą należeć do ludzi! Robimy to dla nas wszystkich! - mówili dziś organizatorzy pikiety.

Paweł Juszczyszyn, Olimpia Barańska – Małuszek, Krystian Markiewicz, Monika Frąckowiak, Alina Czubieniak, Waldemar Żurek oraz inne osoby, ich bliscy i współpracownicy odczuwają codziennie skutki represji wobec sędziów. To już nie są internetowe przepychanki, oratorskie popisy polityków z telewizorów, sprawy jakiegoś zamkniętego środowiska. To groźby, niszczenie ludzi, wymuszanie posłuszeństwa.

Nierealne dla zwykłego człowieka sytuacje i bezpodstawne zarzuty, które mają jeden cel – zmusić nas wszystkich do posłuszeństwa. Bo kiedy politycy w całości opanują sądy nic ich nie powstrzyma przed narzuceniem każdej i każdemu swojej woli. Zdobycie i utrzymanie władzy. Tylko na tym zależy obecnie tym, którzy niszczą niezależnych sędziów.

Uczestnicy pikiety w Białej Podlaskiej ale i pikiet jakie odbywały się w tym samym czasie w całej Polsce apelowali:
– Apelujemy do sędziów Sądu Najwyższego o jak najszybsze wykonanie wyroku TSUE z 19 listopada i rozstrzygnięcie, czy osoby powołane przez upolitycznioną KRS są sędziami.
– Apelujemy do sędziów – przykład Pawła Juszczyszyna, żeby byli odważni,.
– Apelujemy do sądów – o wstrzymanie się od opiniowania kandydatur dla upolitycznionej neoKRS.
– Apelujemy do sojuszników i sojuszniczek w walce o prawa człowieka do wspólnej mobilizacji w obronie niezależnych sądów!
– Apelujemy do osób, których postępowania toczą się, lub będą toczyć w sądach o solidarność w opanowywaniu chaosu prawnego.

 

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Reklama

Reklama

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

Biała Podlaska: „Jesteśmy z tobą”, „Murem za Haidarem”. Pikieta pod szpitalem w obronie Riada Haidara (film) (galeria)

Kilkaset osób, czerwone balony w kształcie serca, transparenty, gromkie brawa i mnóstwo ciepłych słów. Tak 2 stycznia wyglądał wiec pod Wojewódzkim Szpitalem Specjalistycznym w Białej Podlaskiej w obronie zwolnionego z funkcji ordynatora Oddziału Neonatologii Riada Haidara. Protestujący domagają się przywrócenia doktora na stanowisko ordynatora do czwartku (9 stycznia), jeśli dyrektor placówki Adam Chodziński tego nie dokona zapowiadają dalsze protesty.

Czytaj więcej »

Już dziś! Murem za Haidarem! (zaproszenie)

Spotykamy się dziś, 2 stycznia 2020, pod Wojewódzkim Szpitalem Specjalistycznym w Białej Podlaskiej. Pikieta rozpoczyna się o 15:45 i zgodnie z zapowiedziami ma potrwać do 18:45. Jest to protest przeciwko zwolnieniu Dr. Riada Haidara z kierowania oddziałem neonatologii w bialskim szpitalu. Podczas akcji przekazana zostanie petycja motywująca dyrekcję bialskiego szpitala do zmiany podjętych decyzji podjętych w stosunku do dr. Haidara. Zjednoczmy się dla wspólnego dobra!!!!

Czytaj więcej »

Wieści z Unii: Młodzi Europejczycy stają w obronie Ziemi

Europejska Deklaracja Praw Planety i Istot Żywych, przygotowana przez uczennice i uczniów z krajów członkowskich Unii Europejskiej, została zaprezentowana 27 listopada w trakcie ostatniej sesji plenarnej Parlamentu Europejskiego w Strassburgu. Polskę, w tych działaniach, reprezentowali uczniowie i uczennice klasy 6d ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Oławie (woj. dolnośląskie).

Czytaj więcej »

Reklama