Reklama

Biała Podlaska: Solidarnie z Sędziami – pikieta (galeria)

#niedamysięzastraszyć vel. Solidarnie z Sędziami pod takimi hasłami, dziś, 1 grudnia, miała miejsce pikieta w Białej Podlaska przed Sądem Rejonowym przy ul. Brzeskiej. Do solidarnej akcji wezwało Stowarzyszenie Sędziów Polskich "Iustitia". W Białej Podlaskiej na wezwanie odpowiedzieli członkowie KODu. - Czas najwyższy zwrócić wymiar sprawiedliwości społeczeństwu, Sądy będą należeć do ludzi! Robimy to dla nas wszystkich! - mówili dziś organizatorzy pikiety.

Paweł Juszczyszyn, Olimpia Barańska – Małuszek, Krystian Markiewicz, Monika Frąckowiak, Alina Czubieniak, Waldemar Żurek oraz inne osoby, ich bliscy i współpracownicy odczuwają codziennie skutki represji wobec sędziów. To już nie są internetowe przepychanki, oratorskie popisy polityków z telewizorów, sprawy jakiegoś zamkniętego środowiska. To groźby, niszczenie ludzi, wymuszanie posłuszeństwa.

Nierealne dla zwykłego człowieka sytuacje i bezpodstawne zarzuty, które mają jeden cel – zmusić nas wszystkich do posłuszeństwa. Bo kiedy politycy w całości opanują sądy nic ich nie powstrzyma przed narzuceniem każdej i każdemu swojej woli. Zdobycie i utrzymanie władzy. Tylko na tym zależy obecnie tym, którzy niszczą niezależnych sędziów.

Uczestnicy pikiety w Białej Podlaskiej ale i pikiet jakie odbywały się w tym samym czasie w całej Polsce apelowali:
– Apelujemy do sędziów Sądu Najwyższego o jak najszybsze wykonanie wyroku TSUE z 19 listopada i rozstrzygnięcie, czy osoby powołane przez upolitycznioną KRS są sędziami.
– Apelujemy do sędziów – przykład Pawła Juszczyszyna, żeby byli odważni,.
– Apelujemy do sądów – o wstrzymanie się od opiniowania kandydatur dla upolitycznionej neoKRS.
– Apelujemy do sojuszników i sojuszniczek w walce o prawa człowieka do wspólnej mobilizacji w obronie niezależnych sądów!
– Apelujemy do osób, których postępowania toczą się, lub będą toczyć w sądach o solidarność w opanowywaniu chaosu prawnego.

 

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama