Reklama

Spotkanie w bibliotece z bialskim kolekcjonerem Andrzejem Olichwirukiem (zaproszenie)

Miejska Biblioteka Publiczna w Białej Podlaskiej zaprasza wszystkich pasjonatów kolekcjonerstwa i miłośników regionu na wyjątkowe spotkanie z kolekcjonerem Andrzejem Olichwirukiem  pt. „Biała Podlaska w moich zbiorach”. Wydarzenie odbędzie się w czwartek  12 grudnia 2019 r. o godz. 17.00 w Dziale Wiedzy o Regionie MBP przy ul. Warszawskiej 12a.
Biała Podlaska Kultura Polecamy
Miejska Biblioteka Publiczna, 12A, Warszawska, Błonie, Biała Podlaska, województwo lubelskie, 21-500, Polska Mapa

Andrzej Olichwiruk jest bialczaninem, absolwentem LO im. J.I. Kraszewskiego w Białej Podlaskiej, emerytowanym żołnierzem zawodowym, a także zaprzyjaźnionym z biblioteką, wieloletnim czytelnikiem.  Jego pasją życiową stało się kolekcjonerstwo, stąd jest aktywnym członkiem Bialskopodlaskiego Klubu Kolekcjonera zrzeszającego nie tylko miłośników sztuki, ale też zbieraczy znaczków pocztowych, monet, banknotów, militariów, odznaczeń i innych przedmiotów, którzy często zgromadzili już pokaźne kolekcje.

Podczas spotkania w bibliotece Andrzej Olichwiruk opowie o części swoich zbiorów związanych z rodzinnym miastem. Są to  różnego typu materiały : dokumenty archiwalne, zdjęcia, pocztówki, odznaki, itp. Będzie to niepowtarzalna okazja aby dowiedzieć się jak powstawała kolekcja, które jej elementy są szczególnie cenne dla kolekcjonera oraz jakie historie się z nimi wiążą.

Część zbiorów będzie można zobaczyć także na wystawie zatytułowanej „Biała Podlaska w moich zbiorach. Z kolekcji Andrzeja Olichwiruka” zorganizowanej przez kolekcjonera i Dział Wiedzy o Regionie, a prezentowanej na parterze biblioteki w okresie ( grudzień 2019 – styczeń 2020).

materiał: Biała Podlaska miasto / kultura
tekst / plakat: Miejska Biblioteka Publiczna w Białej Podlaskiej

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Reklama

Reklama

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

Spotkanie DKK poświęcone twórczości George’a Orwella (zaproszenie)

Miejska Biblioteka Publiczna w Białej Podlaskiej zaprasza na spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki, które odbędzie się 3 lutego (poniedziałek) o godzinie 17.00 w Wypożyczalni dla Dorosłych MBP przy ulicy Warszawskiej 12a. Spotkanie poświęcone będzie twórczości George’a Orwella, autora powieści klasyki światowej literatury „Folwark Zwierzęcy”. 

Czytaj więcej »

Bialski kolekcjoner – Andrzej Olichwiruk (galeria)

To spotkanie na długo zapadnie ludziom w pamięć. 12 grudnia w dziale wiedzy o regionie MBP miało miejsce arcyciekawe zdarzenie. Bialski kolekcjoner Andrzej Olichwiruk ujawnił swoje zbiory i podzielił się wiedzą na ich temat. Kolekcjoner pochodzi z Białej Podlaskiej i to swemu miastu poświęcił mnóstwo czasu i energii.

Czytaj więcej »

Reklama