Reklama

Spotkanie w bibliotece z bialskim kolekcjonerem Andrzejem Olichwirukiem (zaproszenie)

Miejska Biblioteka Publiczna w Białej Podlaskiej zaprasza wszystkich pasjonatów kolekcjonerstwa i miłośników regionu na wyjątkowe spotkanie z kolekcjonerem Andrzejem Olichwirukiem  pt. „Biała Podlaska w moich zbiorach”. Wydarzenie odbędzie się w czwartek  12 grudnia 2019 r. o godz. 17.00 w Dziale Wiedzy o Regionie MBP przy ul. Warszawskiej 12a.

Andrzej Olichwiruk jest bialczaninem, absolwentem LO im. J.I. Kraszewskiego w Białej Podlaskiej, emerytowanym żołnierzem zawodowym, a także zaprzyjaźnionym z biblioteką, wieloletnim czytelnikiem.  Jego pasją życiową stało się kolekcjonerstwo, stąd jest aktywnym członkiem Bialskopodlaskiego Klubu Kolekcjonera zrzeszającego nie tylko miłośników sztuki, ale też zbieraczy znaczków pocztowych, monet, banknotów, militariów, odznaczeń i innych przedmiotów, którzy często zgromadzili już pokaźne kolekcje.

Podczas spotkania w bibliotece Andrzej Olichwiruk opowie o części swoich zbiorów związanych z rodzinnym miastem. Są to  różnego typu materiały : dokumenty archiwalne, zdjęcia, pocztówki, odznaki, itp. Będzie to niepowtarzalna okazja aby dowiedzieć się jak powstawała kolekcja, które jej elementy są szczególnie cenne dla kolekcjonera oraz jakie historie się z nimi wiążą.

Część zbiorów będzie można zobaczyć także na wystawie zatytułowanej „Biała Podlaska w moich zbiorach. Z kolekcji Andrzeja Olichwiruka” zorganizowanej przez kolekcjonera i Dział Wiedzy o Regionie, a prezentowanej na parterze biblioteki w okresie ( grudzień 2019 – styczeń 2020).

materiał: Biała Podlaska miasto / kultura
tekst / plakat: Miejska Biblioteka Publiczna w Białej Podlaskiej

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama