Reklama

Biała Podlaska: Ważne! Woda z kranu zdatna do spożycia

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Białej Podlaskiej informuje w komunikacie z dnia 28 listopada, że woda z wodociągu w Białej Podlaskiej jest całkowicie zdatna do spożycia przez ludzi. 

Wyniki badań próbek wody pobranych w dniach 22.11.2019 r., 23.11.2019 r., 24.11.2019 r., 25.11.2019 r. i 27.11.2019 r. z wodociągu zbiorowego zaopatrzenia w wodę Biała Podlaska wykazały, że woda w badanym zakresie pod względem mikrobiologicznym spełnia wymagania określone w Rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 7 grudnia 2017 r. w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi (Dz. U. z 2017 r., poz. 2294).
Wodociąg zbiorowego zaopatrzenia Biała Podlaska zaopatruje 55900 mieszkańców miasta Biała Podlaska.

materiał: Biała Podlaska miasto / ważne
info: Powiatowy Inspektor Sanitarny w Białej Podlaskiej
zdjęcie: arch. Radio Biper

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Reklama

Reklama

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

Wieści z Unii: Woda wielokrotnego użycia

Rada i Parlament porozumiały się w sprawie minimalnych wymogów dotyczących ponownego wykorzystania wody w rolnictwie. Obecnie praktykę ponownego wykorzystania wody stosuje się w niewielu państwach członkowskich. – Zapewnimy UE skuteczne narzędzie umożliwiające stawienie czoła niektórym wyzwaniom związanym ze zmianą klimatu – powiedział komisarz ds. środowiska Virginijus Sinkevičius.

Czytaj więcej »

Biała Podlaska: Problem zalewania ulicy Polnej rozwiązany (galeria)

Sprawa którą dziś opisujemy dotyczyła skrzyżowania alei Jana Pawła II z ulicą Polną po stronie Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Białej Podlaskiej. Mieszkańcy tej ulicy już od dawna borykali się z nadmiarem wód opadowych które zbierały się na całym odcinku alei Jana Pawła II, a spływały w ulicę Polną. Poprzednie władze nie podejmowały tematu zasłaniając się brakiem pieniędzy. Tymczasem problem udało się rozwiązań niewielkimi kosztami i w ciągu kilku tygodni.

Czytaj więcej »

Reklama