Reklama

Biała Podlaska: Handel ludźmi – spotkanie edukacyjne z młodzieżą w „Staszicu”

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału SG z Białej Podlaskiej spotkali się z młodzieżą klas maturalnych IV Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica w Białej Podlaskiej.

Mundurowi podczas spotkania z uczniami, przedstawili główne zagadnienia związane z handlem „żywym towarem”. Była więc mowa o skali tego zjawiska, metodach pozyskania przez grupy przestępcze osób, które stają się później ich ofiarami oraz o sposobach unikania tego typu zagrożeń. Młodzi ludzie dowiedzieli się również, gdzie i jak szukać potrzebnej pomocy w sytuacji pojawiającego się tego typu niebezpieczeństwa.

Młodzieży przypomniano, że na zetknięcie się z grupami przestępczymi trudniącymi się handlem ludźmi narażone są szczególnie osoby planujące wyjazd za granicę w poszukiwaniu pracy oraz na wakacyjny wypoczynek.

Więcej informacji dotyczących zwalczania przez Straż Graniczną przestępstw związanych z handlem ludźmi oraz wsparcia i ochrony osób poszkodowanych i świadków można odnaleźć w zakładce: https://www.strazgraniczna.pl/pl/pozostale-informacje/handel-ludzmi

materiał: Biała Podlaska miasto
tekst / zdjęcia: por. SG Dariusz Sienicki, Rzecznik Prasowy Komendanta NOSG

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama