Reklama

Terespol: Obywatelka Filipin podróżowała z fałszywymi dokumentami

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali podczas odprawy granicznej obywatelkę Filipin, która przedstawiła do kontroli granicznej fałszywe dokumenty.

22 listopada br., na terenie kolejowego przejścia granicznego w Terespolu, do odprawy granicznej na kierunku wjazdowym, stawiła się ob. Filipin. Pasażerka pociągu relacji Moskwa – Nicea, podczas prowadzonej kontroli granicznej, posłużyła się rumuńskim dokumentem tożsamości. Prowadzący odprawę funkcjonariusz SG, zwrócił uwagę na nerwowe zachowanie kobiety i postanowił szczegółowo przyjrzeć się przedstawionym do kontroli dokumentom. W czasie prowadzonych sprawdzeń, okazało się, iż przedstawiony do odprawy rumuński dokument tożsamości jest fałszywy. Kobieta została zatrzymana i otrzymała decyzję o odmowie wjazdu. W sprawie wszczęto również postępowanie dotyczące posługiwania się przy kontroli granicznej fałszywymi dokumentami. Obywatelka Filipin po zakończeniu wobec niej prowadzonych czynności administracyjnych i procesowych została zwolniona i wyjechała pociągiem osobowym na Białoruś.

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, w swej codziennej służbie, podczas prowadzonych kontroli granicznych, ujawnili w tym roku prawie 700 fałszerstw różnych dokumentów przedstawianych do kontroli.

materiał: Terespol miasto
tekst / zdjęcie: por. SG Dariusz Sienicki, Rzecznik Prasowy Komendanta NOSG

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Reklama

Reklama

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

Terespol: Funkcjonariusze z NOSG nie dopuścili do przemytu papierosów z terytorium Białorusi

Wczoraj, we wczesnych godzinach porannych, funkcjonariusze Straży Granicznej z Placówki w Terespolu, ujawnili i zabezpieczyli w pobliżu rzeki granicznej Bug, wyroby tytoniowe bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Papierosy spakowane w pakiety i owinięte folią w ilości prawie 2,5 tys. szt., zostały przemycone przez rzekę graniczną Bug i czekały na wywiezienie ich w głąb kraju. 

Czytaj więcej »

Reklama