Reklama

Terespol: Obywatelka Filipin podróżowała z fałszywymi dokumentami

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali podczas odprawy granicznej obywatelkę Filipin, która przedstawiła do kontroli granicznej fałszywe dokumenty.

22 listopada br., na terenie kolejowego przejścia granicznego w Terespolu, do odprawy granicznej na kierunku wjazdowym, stawiła się ob. Filipin. Pasażerka pociągu relacji Moskwa – Nicea, podczas prowadzonej kontroli granicznej, posłużyła się rumuńskim dokumentem tożsamości. Prowadzący odprawę funkcjonariusz SG, zwrócił uwagę na nerwowe zachowanie kobiety i postanowił szczegółowo przyjrzeć się przedstawionym do kontroli dokumentom. W czasie prowadzonych sprawdzeń, okazało się, iż przedstawiony do odprawy rumuński dokument tożsamości jest fałszywy. Kobieta została zatrzymana i otrzymała decyzję o odmowie wjazdu. W sprawie wszczęto również postępowanie dotyczące posługiwania się przy kontroli granicznej fałszywymi dokumentami. Obywatelka Filipin po zakończeniu wobec niej prowadzonych czynności administracyjnych i procesowych została zwolniona i wyjechała pociągiem osobowym na Białoruś.

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, w swej codziennej służbie, podczas prowadzonych kontroli granicznych, ujawnili w tym roku prawie 700 fałszerstw różnych dokumentów przedstawianych do kontroli.

materiał: Terespol miasto
tekst / zdjęcie: por. SG Dariusz Sienicki, Rzecznik Prasowy Komendanta NOSG

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama