Reklama

Biała Podlaska: Inauguracja Obchodów jubileuszu 50-lecia Filii AWF (galeria)

25 listopada w Filii AWF w Białej Podlaskiej odbyła się gala inaugurująca obchody jubileuszu 50-lecia uczelni. Tego dnia uhonorowano piękną akademią wieloletniego rektora Akademii Wychowania Fizycznego im. Józefa Piłsudskiego w Warszawie prof. Henryka Sozańskiego, Honorowego Obywatela Białej Podlaskiej, który obchodzi w tym roku jubileusz 80 urodzin i 60-lecie pracy naukowej.

Po uroczystym rozpoczęciu gali, zebrani mogli obejrzeć film, który w kronikarskim skrócie przybliżył dzieje bialskiej Filii AWF. Po projekcji na scenę zaproszono jubilata dla którego organizatorzy przygotowali kilka niespodzianek. W pierwszej kolejności Prorektor ds. Filii AWF Profesora Jerzego Sadowskiego przybliżył wszystkim sylwetkę jubilata w tym jego zasługi na polu akademickim. – Jestem zaszczycony i wdzięczny za to, że zgodziłeś się świętować swoje wyjątkowe jubileusze w Białej Podlaskiej, w filii AWF, która tak wiele tobie zawdzięcza. Swoja działalnością wypełniłeś swoją wspaniałą biografię. Jesteś postacią nietuzinkową w każdej dziedzinie życia. Naukowej, szkoleniowej i dydaktycznej a także w życiu prywatnym – mówił podczas wystąpienia prorektor.

W dalszej goście obejrzeli film o życiu i karierze prof. Henryka Sozańskiego, w którym nie zabrakło odniesień do bialskiej Filii. W filmie znalazły się również serdeczne życzenia od przyjaciół z grona naukowego niemal z całego świata, z którym profesor miał przyjemność współpracować. To nie był jednak jeszcze koniec atrakcji. W części artystycznej Zespół Pieśni i Tańca „Podlasie” zaprezentował publiczności fantastyczny program taneczny przy akompaniamencie orkiestry kameralnej.

Po występie przyszedł czas na życzenia dla jubilata od zaproszonych gości, w tym m.in. od władz uczelni oraz prezydenta Białej Podlaskiej Michała Litwiniuka. – Wychował pan wdzięcznych pracowników naukowych, wpływając jednocześnie na edukację studentów w Białej Podlaskiej. Za to wszystko jesteśmy panu dozgonnie wdzięczni. Gratuluję tego imponującego jubileuszu 60 lat pracy naukowej i niech pan nadal wzbogaca także Białą Podlaską swoją pracą przez kolejne dziesiątaki lat – dziękował prezydent.

Na koniec jubilat serdecznie podziękował wszystkim za zorganizowanie jubileuszu oraz za wszystkie życzenia.

Jubileusz 50-lecia Filii AWF w Białej Podlaskiej został pięknie zainaugurowany. Czeka nas jeszcze wiele atrakcji towarzyszących temu wydarzeniu w tym bal absolwentów, który zaplanowany jest we wrześniu 2020 r. Relacje z kolejnych wydarzeń przeczytacie oczywiście również na naszym portalu.

 

 

materiał: Biała Podlaska miasto
zdjęcia: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama