Reklama

Biała Podlaska: Druga edycja turnieju Champion Cup w hali sportowej PSW (galeria)

24.11.2019 r. w hali sportowej PSW im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej odbył się drugi w tej edycji turniej Champion Cup organizowany przez Akademię Techniki Champion Biała Podlaska pod Patronatem Prezydenta Miasta Biała Podlaska. W turnieju wzięło udział 8 drużyn z roczników 2012/13: dwie drużyny AT Champion Biała Podlaska, Top 54 Biała Podlaska, Red Sielczyk, FA Lobos, Victoria Parczew, Amplus Łuków oraz UKS Dwójka Międzyrzec Podlaski.

Turniej odbył się w innowacyjnej formule rozgrywek – w systemie gry Funino 3×3 na 4 małe bramki. Prawdopodobnie jako pierwsza Akademia w województwie lubelskim zorganizowaliśmy turniej piłkarski dla kategorii wiekowej U-8 w takiej formule. To duża satysfakcja! Wszyscy zawodnicy zostali nagrodzeni pamiątkowymi medalami, a wyróżniający się piłkarze – statuetkami. W kategorii najwięcej strzelonych bramek i najmniej straconych wyróżnione zostały zespoły – Amplusa Łuków i Victorii Parczew.

„Turniej był świetną okazją do stworzenia odpowiedniej przestrzeni do nauki młodym piłkarzom – z presją przeciwnika, ale z podejmowaniem własnych decyzji i myślę, że to dużym stopniu udało się. W mojej opinii w kategorii U-8, system 3×3 na 4 bramki jest korzystniejszy, jeśli myślimy o lepszym szkoleniu piłkarzy nożnych niż klasyczny system gry na 2 bramki, w ustawieniu 4+1.

System gry stwarza więcej możliwości gry 1×1, liczny kontakt z piłką, gracze uczą się różnych zachowań w ataku i obronie na różnych pozycjach. Gra funino rozwija inteligencję, zdolność postrzegania przestrzeni i podejmowania decyzji. Dziękuję rodzicom młodych piłkarzy AT Champion za pomoc w organizacji turnieju i przygotowaniu poczęstunku dla wszystkich osób obecnych na obiekcie, przyjezdnym trenerom za zaufanie co do pomysłu na rozgrywki oraz Pani Kanclerz Państwowej Szkoły Wyższej – Dorocie Karwackiej, za wynajem atrakcyjnego obiektu do przeprowadzenia turnieju w takiej formule”.

AT Champion Biała Podlaska reprezentowali:
Arciszewski Adrian, Bilicz Dawid, Czyżewski Szymon, Maj Karol, Michalczuk Stanisław, Siliwoniuk Szymon, Grochowska Aleksandra, Wojciechowski Gabriel, Bronowicki Rafał, Mikiciuk Stanisław, Mróz Mateusz, Zieniuk Stanisław, Bujak Fabian, Charłampowicz Michał, Olszewski Aleksander, Kubiński Antoni. Trenerzy: Kamil Matczuk, Kacper Kasjaniuk.

 

materiał: AT Champion Biała Podlaska
tekst: Kamil Matczuk AT Champion Biała Podlaska
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama