Reklama

Kryminałki: Mundurowi zabezpieczyli papierosy, bimber, a także narkotyki i automaty

Kolejne wspólne działania prowadzone przez funkcjonariuszy lubelskiej KAS wraz z funkcjonariuszami Policji zakończyły się sukcesem. Oprócz automatów mundurowi zabezpieczyli też papierosy, bimber, a także narkotyki.

19 i 20 listopada br. funkcjonariusze Działu Kontroli Celno-Skarbowej Rynku z Białej Podlaskiej wspólnie z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji w Łukowie oraz Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej prowadzili działania kontrolne ukierunkowane na zwalczanie nielegalnego handlu wyrobami akcyzowymi oraz zwalczanie nielegalnego hazardu.

W wyniku tych działań w jednym z lokali na terenie Łukowa funkcjonariusze natrafili na nielegalny salon gier, a w nim 5 komputerów, na których urządzano gry hazardowe oraz gotówkę w kwocie ponad 1,2 tys. zł. Przy jednej z przebywających na miejscu osób znaleziono też blisko 30 gramów mefedronu oraz kilka gramów haszyszu. 41-letni mężczyzna, który posiadał narkotyki został zatrzymany przez Policję. Ponadto na terenie jednej z posesji w powiecie łukowskim mundurowi ujawnili 15 litrów bimbru oraz instalację służącą do jego produkcji.

Z kolei podczas wspólnych działań prowadzonych wraz z funkcjonariuszami KMP w Białej Podlaskiej mundurowi ujawnili blisko 3 tys. paczek papierosów. Nielegalny towar w większości ukryty był w łodzi znajdującej się w garażu 61-letniego mieszkańca Białej Podlaskiej.

Także kontrola prowadzona przez funkcjonariuszy Działu Kontroli Celno-Skarbowej Rynku z Lublina zakończyła się zabezpieczeniem nielegalnych automatów do gier. W jednym z lokali na terenie Chełma mundurowi ujawnili 3 automaty, na których, jak wykazały to przeprowadzone gry kontrolne, urządzane były gry hazardowe.

Oprócz urządzeń funkcjonariusze zabezpieczyli też m.in. gotówkę w kwocie blisko 4 tys. zł, szyld oraz akceptory banknotów. W związku z ujawnieniem w lokalu suszu przypominającego wyglądem marihuanę na miejsce zostali też wezwani funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Chełmie.

materiał: Izba Administracji Skarbowej w Lublinie
tekst zdjęcia :Izba Administracji Skarbowej w Lublinie
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama