Reklama

Kryminałki: Mundurowi zabezpieczyli papierosy, bimber, a także narkotyki i automaty

Kolejne wspólne działania prowadzone przez funkcjonariuszy lubelskiej KAS wraz z funkcjonariuszami Policji zakończyły się sukcesem. Oprócz automatów mundurowi zabezpieczyli też papierosy, bimber, a także narkotyki.

19 i 20 listopada br. funkcjonariusze Działu Kontroli Celno-Skarbowej Rynku z Białej Podlaskiej wspólnie z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji w Łukowie oraz Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej prowadzili działania kontrolne ukierunkowane na zwalczanie nielegalnego handlu wyrobami akcyzowymi oraz zwalczanie nielegalnego hazardu.

W wyniku tych działań w jednym z lokali na terenie Łukowa funkcjonariusze natrafili na nielegalny salon gier, a w nim 5 komputerów, na których urządzano gry hazardowe oraz gotówkę w kwocie ponad 1,2 tys. zł. Przy jednej z przebywających na miejscu osób znaleziono też blisko 30 gramów mefedronu oraz kilka gramów haszyszu. 41-letni mężczyzna, który posiadał narkotyki został zatrzymany przez Policję. Ponadto na terenie jednej z posesji w powiecie łukowskim mundurowi ujawnili 15 litrów bimbru oraz instalację służącą do jego produkcji.

Z kolei podczas wspólnych działań prowadzonych wraz z funkcjonariuszami KMP w Białej Podlaskiej mundurowi ujawnili blisko 3 tys. paczek papierosów. Nielegalny towar w większości ukryty był w łodzi znajdującej się w garażu 61-letniego mieszkańca Białej Podlaskiej.

Także kontrola prowadzona przez funkcjonariuszy Działu Kontroli Celno-Skarbowej Rynku z Lublina zakończyła się zabezpieczeniem nielegalnych automatów do gier. W jednym z lokali na terenie Chełma mundurowi ujawnili 3 automaty, na których, jak wykazały to przeprowadzone gry kontrolne, urządzane były gry hazardowe.

Oprócz urządzeń funkcjonariusze zabezpieczyli też m.in. gotówkę w kwocie blisko 4 tys. zł, szyld oraz akceptory banknotów. W związku z ujawnieniem w lokalu suszu przypominającego wyglądem marihuanę na miejsce zostali też wezwani funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Chełmie.

materiał: Izba Administracji Skarbowej w Lublinie
tekst zdjęcia :Izba Administracji Skarbowej w Lublinie
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Reklama

Reklama

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

Terespol: Funkcjonariusze z NOSG nie dopuścili do przemytu papierosów z terytorium Białorusi

Wczoraj, we wczesnych godzinach porannych, funkcjonariusze Straży Granicznej z Placówki w Terespolu, ujawnili i zabezpieczyli w pobliżu rzeki granicznej Bug, wyroby tytoniowe bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Papierosy spakowane w pakiety i owinięte folią w ilości prawie 2,5 tys. szt., zostały przemycone przez rzekę graniczną Bug i czekały na wywiezienie ich w głąb kraju. 

Czytaj więcej »

Kryminałki: Poszukiwany wpadł z narkotykami

Najbliższe miesiące spędzi w zakładzie karnym 39-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej. Mężczyzna poszukiwany był listem gończym do odbycia kary pozbawienia wolności. Policjanci ustalili, gdzie przebywa, dodatkowo ujawnili tam amfetaminę oraz mefedron, które wystarczyłyby do uzyskania ponad 140 porcji dealerskich tych narkotyków. O dalszym losie 39-latka zadecyduje sąd. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.

Czytaj więcej »

Reklama