Reklama

Biała Podlaska: Dzień Niepodległości w Przedszkolu Samorządowym Nr 13 (galeria)

Dzień 11 listopada to jeden z najważniejszych dni w historii naszej Ojczyzny. Po wieloletniej niewoli Polska odzyskała niepodległość. W przedszkolu od najmłodszych lat uczymy dzieci patriotyzmu, przywiązania do swojej Ojczyzny, do ziemi rodzinnej, wpajamy szacunek dla polskich symboli.

Dlatego też 8 listopada 2019 r. w Przedszkolu Samorządowym Nr 13 w Białej Podlaskiej odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości, którą przygotowały dzieci z grup ,,Krasnoludki” i ,,Biedroneczki” pod kierunkiem nauczycielek: Iwony Chomiuk, Jolanty Goławskiej, Anny Miszkiniuk i Anny Stefaniuk.

Przedszkolaki zaśpiewały m.in. piosenkę pt. “Co to jest Niepodległość”. Wszystkie dzieci, tego ważnego dnia wyglądały odświętnie i uroczyście, a na ich piersiach widniały kotyliony w barwach narodowych. Dumnie przyjmując właściwą postawę “na baczność” odśpiewano Hymn Polski.

Dzień Niepodległości był bardzo radosnym dniem w przedszkolu i mamy nadzieję, że zapadnie on w pamięci naszych “Małych Patriotów” oraz wzruszonych rodziców i przedstawicieli zaprzyjaźnionych placówek oświatowych, którzy uczestniczyli w uroczystości – powiedziała dyrektor przedszkola Izabela Jaszczuk.

 

 

materiał: Przedszkolu Samorządowym Nr 13
tekst zdjęcia: Izabela Jaszczuk – dyrektor przedszkola
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Reklama

Reklama

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

Już 15 grudnia Święto Kina w Cinema3D! (zaproszenie)

W tym roku Święta przychodzą szybciej… bo już 15 grudnia! Tego dnia bowiem swoje coroczne obchody zaplanowały kina w całej Polsce! W sieci Cinema3D bilety na wszystkie niedzielne seanse będzie można kupić za zaledwie 12 zł! To doskonała okazja, aby schronić się w kinowej sali przed świąteczną gorączką! Ponadto sieć Cinema3D przygotowała dla fanów „Gwiezdnych wojen” wyjątkową niespodziankę – w niedzielę przed każdym seansem filmowym dla dorosłych będzie emitowany ekskluzywny materiał pokazujący kulisy pracy nad poszczególnymi częściami sagi.

Czytaj więcej »

Reklama