Reklama

Sławatycze: Złote i Diamentowe Gody z Gminnym Dniem Seniora (film) (galeria)

W dniu 14 listopada 2019 r. w świetlicy Klubu „ Senior +” Lisznej odbyły się uroczystości jubileuszu 50-lecia i 60- lecia pożycia małżeńskiego ośmiu par z terenu gminy Sławatycze. Złote gody obchodzili państwo: Nadzieja i Jan Nieścioruk, Elżbieta i Stanisław Orzełek, Genowefa i Włodzimierz Onufrijuk oraz Celina i Szczepan Parczewscy. Natomiast diamentowe gody obchodzili Państwo: Irena i Franciszek Denisiuk, Jadwiga i Jan Rąbel, Maria i Mikołaj Romańczuk oraz Lucyna i Czesław Sołoduszkiwicz.

Uroczystego otwarcia dokonał Wójt Gminy Sławatycze Pan Arkadiusz Misztal. Spotkanie rozpoczęło się częścią oficjalną, podczas której Pan Wójt złożył serdeczne życzenia i gratulacje Jubilatom. Następnie wraz z kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Panią Anną Tarasiuk dokonał wręczenia przyznanych przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej medali za długoletnie pożycie małżeńskie, listów gratulacyjnych oraz koszy upominkowych. Wszyscy zaproszeni goście uczcili ten wzniosły i wzruszający moment lampką szampana i odśpiewali „Sto lat”.

Listopad jest miesiącem kiedy obchodzone jest Święto Dnia Seniora. Już po raz drugi uroczystość ta odbyła się w Lisznej , w Klubie ” Senior + ”, w miejscu stworzonym właśnie dla seniorów. W tym roku Dzień Seniora w gminie Sławatycze został połączony z Jubileuszem Złotych i Diamentowych Godów. Wspólne świętowanie miało na celu uwznioślić obydwa te wydarzenia. Atmosfera pełna była ciepłych słów i rozważań na temat jakże ważnej roli osób starszych w naszym społeczeństwie. Do życzeń Pana Wójta dołączył się także ks. Michał Wasilczyk, dyrektor GOK Pan Bolesław Szulej oraz uczestnicy Klubu.

Po części oficjalnej rozpoczęła się część artystyczna w wykonaniu uczestników Klubu „ Senior + ”. Klubowicze odegrali dwie scenki kabaretowe, rozbawiając zgromadzonych gości. Następnie odbył się koncert życzeń w wykonaniu Pani Eli Gruszkowskiej. Całości oprawy muzycznej towarzyszyła Kapela Ludowa ze Sławatycz, przy dźwiękach której seniorzy ruszyli na parkiet. Specjalnie na tę okazję Klub „Senior +” w ramach warsztatów kulinarnych przygotował poczęstunek.

Pary z Gminy Sławatycze obchodzące Złote Gody!
Nadzieja i Jan Nieścioruk, Elżbieta i Stanisław Orzełek, Genowefa i Włodzimierz Onufrijuk, Celina i Szczepan Parczewscy.
Pary z Gminy Sławatycze obchodzące Diamentowe Gody!
Irena i Franciszek Denisiuk, Jadwiga i Jan Rąbel, Maria i Mikołaj Romańczuk, Lucyna i Czesław Sołoduszkiewicz.

 

materiał: GOK Sławatycze
tekst: I. Łuciuk
zdjęcia: B. Szulej   /  Radio Biper 
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Reklama

Reklama

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

Sławatycze: Brodacze 2019 roku wybrani!(film) (galeria)

29 grudnia w Sławatyczach zorganizowano wybory „Brodacza Roku 2019”. Konkurs odbył się w plenerze w centrum Sławatycz. Sławatycze to jedno z niewielu miejsc w kraju, gdzie tradycja zakończenia starego roku jest kultywowana. Do prezentacji w konkursie przystąpiło 9 brodaczy.

Czytaj więcej »

Sławatycze: Urodziny prababci (galeria)

Prababcia Tatiana Rabczuk 14 listopada br. skończyła 100 lat. Uroczystości związane z jubileuszem miały miejsce w sobotę, 16 listopada, w Monasterze św. Onufrego w Jabłecznej i rozpoczęły się Boską Liturgią. Na zakończenie nabożeństwa, w imieniu Świętego Soboru Biskupów Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego, prababcia została odznaczona Orderem Świętej Równej Apostołom Marii Magdaleny II stopnia, który, w imieniu Metropolity Warszawskiego i całej Polski Sawy, wręczył namiestnik Jabłeczyńskiego Monasteru – hieromnich Piotr (Dawidziuk).

Czytaj więcej »

Łomazy: Dzień Seniora w Studziance po raz dziewiąty (galeria)

W sobotę 19-go października 2019r. odbyło się w Studziance po raz dziewiąty Popołudnie Seniora. W corocznym spotkaniu zorganizowanym przez Radę Sołecką miejscowości Studzianka i Stowarzyszenie Rozwoju Miejscowości Studzianka wzięło udział ponad 70 osób w tym blisko 50 seniorów ze Studzianki.

Czytaj więcej »

Reklama