Reklama

Sławatycze: Złote i Diamentowe Gody z Gminnym Dniem Seniora (film) (galeria)

W dniu 14 listopada 2019 r. w świetlicy Klubu „ Senior +” Lisznej odbyły się uroczystości jubileuszu 50-lecia i 60- lecia pożycia małżeńskiego ośmiu par z terenu gminy Sławatycze. Złote gody obchodzili państwo: Nadzieja i Jan Nieścioruk, Elżbieta i Stanisław Orzełek, Genowefa i Włodzimierz Onufrijuk oraz Celina i Szczepan Parczewscy. Natomiast diamentowe gody obchodzili Państwo: Irena i Franciszek Denisiuk, Jadwiga i Jan Rąbel, Maria i Mikołaj Romańczuk oraz Lucyna i Czesław Sołoduszkiwicz.

Uroczystego otwarcia dokonał Wójt Gminy Sławatycze Pan Arkadiusz Misztal. Spotkanie rozpoczęło się częścią oficjalną, podczas której Pan Wójt złożył serdeczne życzenia i gratulacje Jubilatom. Następnie wraz z kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Panią Anną Tarasiuk dokonał wręczenia przyznanych przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej medali za długoletnie pożycie małżeńskie, listów gratulacyjnych oraz koszy upominkowych. Wszyscy zaproszeni goście uczcili ten wzniosły i wzruszający moment lampką szampana i odśpiewali „Sto lat”.

Listopad jest miesiącem kiedy obchodzone jest Święto Dnia Seniora. Już po raz drugi uroczystość ta odbyła się w Lisznej , w Klubie ” Senior + ”, w miejscu stworzonym właśnie dla seniorów. W tym roku Dzień Seniora w gminie Sławatycze został połączony z Jubileuszem Złotych i Diamentowych Godów. Wspólne świętowanie miało na celu uwznioślić obydwa te wydarzenia. Atmosfera pełna była ciepłych słów i rozważań na temat jakże ważnej roli osób starszych w naszym społeczeństwie. Do życzeń Pana Wójta dołączył się także ks. Michał Wasilczyk, dyrektor GOK Pan Bolesław Szulej oraz uczestnicy Klubu.

Po części oficjalnej rozpoczęła się część artystyczna w wykonaniu uczestników Klubu „ Senior + ”. Klubowicze odegrali dwie scenki kabaretowe, rozbawiając zgromadzonych gości. Następnie odbył się koncert życzeń w wykonaniu Pani Eli Gruszkowskiej. Całości oprawy muzycznej towarzyszyła Kapela Ludowa ze Sławatycz, przy dźwiękach której seniorzy ruszyli na parkiet. Specjalnie na tę okazję Klub „Senior +” w ramach warsztatów kulinarnych przygotował poczęstunek.

Pary z Gminy Sławatycze obchodzące Złote Gody!
Nadzieja i Jan Nieścioruk, Elżbieta i Stanisław Orzełek, Genowefa i Włodzimierz Onufrijuk, Celina i Szczepan Parczewscy.
Pary z Gminy Sławatycze obchodzące Diamentowe Gody!
Irena i Franciszek Denisiuk, Jadwiga i Jan Rąbel, Maria i Mikołaj Romańczuk, Lucyna i Czesław Sołoduszkiewicz.

 

materiał: GOK Sławatycze
tekst: I. Łuciuk
zdjęcia: B. Szulej   /  Radio Biper 
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama