Reklama

Powiat: Kolejny odstrzał dzików. Zabitych ma być 337 osobników

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Białej Podlaskiej poinformował w publicznym komunikacie z dnia 18 listopada o zarządzeniu odstrzału sanitarnego dzików na terenie gmin: Biała Podlaska, Drelów, Janów Podlaski, Kodeń, Konstantynów, Leśna Podlaska, Łomazy, Międzyrzec Podlaski, Piszczac, Rokitno, Rossosz, Sławatycze, Sosnówka, Terespol, Tuczna, Wisznice oraz Zalesie.

To kolejna skoordynowana akcja polowań na dziki w regionie w ramach rzekomej walki z ASF. Zastrzelonych ma być według planu 337 dzików. Zarządzenia skierowane jest do kół łowieckich działających na terenie powiatu bialskiego.

Przypomnijmy, że podobne rozporządzenia o odstrzale dzików Powiatowy Lekarz Weterynarii  wydawał na przełomie stycznia i lutego oraz w maju bieżącego roku.

>>> PEŁNA TREŚĆ ROZPORZĄDZENIA <<<

materiał: powiat bialski
info: Dziennik Urzędowy Województwa Lubelskiego
grafika: pixabay.com

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Reklama

Reklama

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

Bruksela: Sławomir Sosnowski o ASF podczas obrad Europejskiego Komitetu Regionów (film)

Podczas obrad Europejskiego Komitetu Regionów, w dniu 9 października, swoje wystąpienie miał marszałek Sławomir Sosnowski. Komitet jednogłośnie poparł wypracowane przez Sosnowskiego i Przemysława Litwiniuka nowe propozycje dotyczące walki z ASF. Sosnowski poruszył też temat wypłaty 100 procent rekompensat rolnikom którzy musieli zrezygnować z produkcji trzody chlewnej. Przekonywał też członków Komitetu do ograniczenia czasu restrykcyjnego na terenach po ASF tak aby rolnicy mogli jak najszybciej wznowić produkcję trzody chlewnej. Komitet zdobyty! Teraz piłka po stronie Parlamentu Europejskiego i Polskiego Rządu. Z Brukseli na żywo Radio Biper. Niebawem pełny materiał w naszym filmie!

Czytaj więcej »

Powiat: Bezprecedensowa – wygrana sprawa Starosty Bialskiego z myśliwymi! (film)

Sąd Okręgowy w Lublinie II Wydział Cywilny w sprawie Starosta Bialski – Polski Związek Łowiecki zmienił dnia 12 września 2019 roku wyrok Sądu Rejonowego w Białej Podlaskiej i oddalił w całości powództwo Zarządu Głównego Polskiego Związku Łowieckiego przeciwko staroście bialskiemu o stwierdzenie nieważności umowy dzierżawy obwodu łowieckiego nr 19. – To przełomowy wyrok, który uznaje prawo starosty do dokonywania oceny kół łowieckich wskazanych we wniosku PZŁ jako kandydatów na dzierżawcę danego obwodu łowieckiego! – komentuje Mariusz Filipiuk, starosta bialski.

Czytaj więcej »

Reklama