Reklama

Janów Podlaski: Przedszkolaki otrzymały odblaski

Wczoraj asp. Wojciech Wiszniewski, spotkał się z wychowankami Przedszkola Samorządowego Zespołu Placówek Oświatowych w Janowie Podlaskim. Funkcjonariusz przybliżył dzieciom zasady bezpieczeństwa. Wiele uwagi poświęcił też obowiązkowi korzystania z elementów odblaskowych. Na zakończenie maluchy otrzymały odblaski oraz słodkie upominki przygotowane przez sponsora. Spotkanie na długo pozostanie w pamięci najmłodszych.

Wczoraj asp. Wojciech Wiszniewski dzielnicowy janowskiego komisariatu spotkał się z wychowankami Przedszkola Samorządowego Zespołu Placówek Oświatowych w Janowie Podlaskim. Pogadanka odbyła się w ramach akcji „Odblaski Ratują Życie”. W trakcie spotkania dzielnicowy przybliżył dzieciom zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, przypomniał o obowiązku korzystania z fotelików w czasie jazdy samochodem oraz zwrócił uwagę na zachowanie szczególnej ostrożności w kontaktach z obcymi osobami.

Funkcjonariusz w przystępny dla najmłodszych sposób opowiadał również o obowiązku noszenia po zmroku w terenie niezabudowanym elementów odblaskowych. Tłumaczył jak duży ma to wpływ na bezpieczeństwo zarówno samych pieszych jak i kierowców, którzy często w ostatnim momencie zauważają nieoświetlonego uczestnika ruchu. Dzieci miały też okazję wykazać się już posiadaną wiedzą o bezpiecznym uczestnictwie w ruchu drogowym – która, jak się okazało, wcale nie była mała.

Na przedszkolaki czekała dodatkowa atrakcja. Do akcji przyłączyła się firma Bakalland S.A. z Janowa Podlaskiego, która ufundowała przedszkolakom elementy odblaskowe oraz słodkie upominki. Dzieci nie kryły zadowolenia i promienne uśmiechy gościły na ich twarzach. Zobowiązały się również korzystać z otrzymanych odblasków.

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla KMP
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama