Reklama

Grabanów: Rekordowa inwestycja oddana kierowcom i mieszkańcom (galeria)

Rekordowa pod wieloma względami: najdroższa, najdłuższa, największy zakres wykonanych prac, komunikacja dla trzech jednostek terytorialnych. Tak w skrócie można opisać oddaną do użytku mieszkańcom i kierowcom prawie 14 kilometrów przebudowanej trasy z Białej Podlaskiej przez Grabanów do Rokitna. Niebawem film z wydarzenia, dziś obszerny opis i fotorelacja. Zapraszamy!

Mariusz Filipiuk, starosta bialski: – Bez środków zewnętrznych, pieniędzy Unii Europejskiej po które nasi specjaliści zarówno w Starostwie Powiatowym jak i w Zarządzie Dróg Powiatowych potrafią sięgać pisząc wzorowe projekty realizacja tak dużych inwestycji byłaby bardzo trudna. Dziś najważniejszą kwestią jest aby projekt otrzymał odpowiednią ocenę punktową. My projekty piszemy dobrze i są wysoko oceniane. Dlatego też możemy otwierać i oddawać mieszkańcom kolejne zrealizowane inwestycje. Dziś jestem ogromnie zadowolony. Prawie 14 kilometrów nowej drogi, z chodnikami w Grabanowie, Grabanowie Kolonii, Julkowie i Rokitnie. Z rondem w Rokitnie. Ta droga poprawi bezpieczeństwo i komfort życia mieszkańców. Nowa jakość transportu da obszarowi który komunikuje droga powinna też dać bodziec rozwojowy i gospodarczy. Grabanów już dziś to szybko rozwijająca się miejscowość gdzie powstają domy i firmy. Warto też podkreślić, że zrealizowany projekt uzyskał dość dużą wartość dofinansowania ze środków zewnętrznych, było to prawie 72 procent z całości wartości projektu ponad 16 milionów złotych. Dziękuję też za wsparcie kolegom samorządowcom, wójtom Białej Podlaskiej, Wiesławowi Panasiukowi jak i Rokitna, Jackowi Szewczukowi za wspólną partycypację w kosztach. Oby takich inwestycji powstawało więcej na terenie powiatu.

 

Wiesław Panasiuk, wójt Białej Podlaskiej: – Jestem bardzo zadowolony, że kolejne odcinki, kolejne kilometry dróg powiatowych przebiegających przez naszą gminę zostają zmodernizowane i przekazane społeczeństwu. Współpraca z Powiatem Bialskim układa nam się bardzo dobrze, środki powiatowe, starosta bialski kieruje też na naszą gminę. Współpracując, razem możemy więcej. Takich wspólnych inwestycji powiatowo-gminnych jest u nas więcej. W ostatnich latach zrealizowaliśmy wspólnie i możemy się pochwalić przebudowanymi szlakami Biała Podlaska – Terebela, Cicibór Mały – Witulin. W tym roku prawie kilometr drogi budowanej od podstaw powstał na szlaku Porosiuki – Jaźwiny, w roku przyszłym będziemy chcieli doprowadzić asfalt już do samej miejscowości. Przybywa nam dróg utwardzonych i zmodernizowanych i to w punktach newralgicznych gdzie albo natężenie ruchu już jest duże i nadal wzrasta albo też na odcinkach do tej pory nie mających szczęścia być drogami asfaltowymi – sukcesywnie nadrabiamy te zaległości.

 

 

Jacek Szewczuk, wójt Rokitna: – Przebudowa tej drogi była już bardzo potrzebna. Dla mnie to perełka inwestycyjna powiatu i gminy. Świetnie, w znakomitej jakości zrealizowana przez PRD Leszka Horeglada. Cieszymy się wszyscy. Nie tylko mieszkańcy Gminy Rokitno. To ważny szlak komunikacyjny który prowadzi do Sanktuarium Błogosławionych Męczenników Podlaskich w Pratulinie. Szlak pielgrzymek samochodowych, autokarowych, rowerowych.

 

 

 

Krystyna Beń, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Białej Podlaskiej: – To największa, najdroższa, najdłuższy przebudowany odcinek drogi w historii Powiatu Bialskiego. Projekt zrealizowany został w przeciągu dwóch lat. Dokładnie to 13 kilometrów 750 metrów drogi. NA tym odcinku pobudowaliśmy ponad 5 kilometrów chodników. Powstała kładka pieszo – rowerowa nad rzeką Klukówką w Grabanowie. 17 zatok autobusowych na przebudowanej trasie, trzy perony przystankowe. Poprawione zostało odwodnienie, powstały rowy odwadniające. Szerokość jezdni przed przebudową było to 5 metrów, dziś na całej trasie to już 6 metrów. Do tego oznakowanie poziomie i pionowe. Rondo w Rokitnie na skrzyżowaniu dróg powiatowych w kierunku na Nadbużankę, Terespol, Klonownicę i Białą Podlaską. Koszt całości to ponad 16 milionów złotych. 11 milionów z tej kwoty to dofinansowanie zewnętrzne. Około półtora miliona złotych dorzuciła Gmina Biała Podlaska, Gmina Rokitno kolejne 700 tysięcy złotych, Powiat Bialski około 2 milionów 300 tysięcy złotych.

 

 

Leszek Horeglad, Grupa Horeglad – PRD Biała Podlaska: – Inwestycja na trasie Biała Podlaska – Rokitno nie była wielkim dla nas wyzwaniem, dla firmy i ludzi pracujących z doświadczeniem był to standard. Zawsze bardzo poważnie podchodzimy do zleconych nam kontraktów. Świetna załoga która nakreślone plany realizuje perfekcyjnie a efekty widoczne są na całej przebudowanej i oddawanej dziś kierowcom trasie. Dziś obecny jest z nami Zygmunt Szydłowski, inżynier i człowiek z wielką klasą drogową. To on, pięćdziesiąt lat temu budował tą drogę od podstaw. Dziś myślę, że jest dumny i pod wrażeniem prac wykonanych na niej obecnie.

 

 

 

 

Kilka słów o zrealizowanym projekcie
„Wygodniej, szybciej, bezpieczniej” poprawa spójności komunikacyjnej województwa lubelskiego poprzez budowę i przebudowę dróg powiatowych usprawniających dostępność komunikacyjną do regionalnych i subregionalnych centrów rozwoju dot. zadania realizowanego przez Powiat Bialski pn.: ”Rozbudowa drogi powiatowej Nr 1036L Biała Podlaska (ul. Francuska) – Rokitno – Błonie odcinek Grabanów – Rokitno od km 2+677 do km 16+427 długości 13,750km”. Wykonawca robót– Przedsiębiorstwo Robót Drogowych S.A. Biała Podlaska. Nadzór inwestorski nad realizacją zadania – DARFIK, Firma Projektowo – Usługowa Dariusz Zbieć, Siedlce.

Początek opracowania znajduje się w miejscowości Biała Podlaska w km 2+677, natomiast koniec w miejscowości Rokitno w km 16+427. Długość odcinka wynosi 13750 m.
Wykonano:
– jezdnię z betonu asfaltowego szerokości 6.0 m,
– zjazdy na działki przyległe z betonowej kostki brukowej (267 sztuk) oraz z kruszywa (84 sztuki),
– pobocza gruntowe szerokości 1.0 m,
– chodniki, długości całkowitej 5282 metry,
– wybudowano zatoki autobusowe (17 sztuk) oraz perony (sztuk 3),
– założono powierzchniowe odwodnienie drogi, wykonano rowy odwadniające i muldy,
– przepust pod koroną drogi w km 4+845 średnicy 800 mm i przepusty pod zjazdami przebudowano na nowe.
W miejscowości Grabanów
– jednostronny (do domu pomocy społecznej – prawostronny, na dalszym odcinku – lewostronny) chodnik z betonowej kostki brukowej,
– przy Szkole Podstawowej im. 30 Poleskiej Dywizji Piechoty AK parking o nawierzchni bitumicznej (szer. 4,5m długość 48mb),
– nad rzeką Klukówka wybudowano kładkę szerokości 4.58 m i długości całkowitej 25.0 m.
W Rokitnie:
– na odcinku od drogi gminnej Nr 100257L do Urzędu Gminy wykonano szerokości 2 m chodnik lewostronny
– na skrzyżowaniu dróg powiatowych Nr 1036L oraz Nr 1035L rondo średnicy 26.0 m, w tym celu poszerzono istniejący pas drogowy na skrzyżowaniu dróg powiatowych w celu zlokalizowania ronda.

Dla realizacji zadania obejmującego przebudowywany odcinek drogi powiatowej Nr 1036L ustalono:
termin końcowy zadania – do dnia 20 listopada 2019 roku
Wartość kontraktu 16.137.959,58 zł
Wartość nadzoru nad realizacją zadania 20.910,00 zł
Razem: 16.158.869,58 zł
w tym dofinansowanie ze środków UE w wysokości 11.610.560,47 zł.

Realizacja inwestycji wpłynie korzystnie dla powiatu bialskiego, poprzez:
– usprawnienie w znacznym stopniu ruchu mieszkańców i innych użytkowników łączących się dróg,
– poprawienie bezpieczeństwa i wygody jazdy dla mieszkańców oraz turystów z krajów Unii Europejskiej,
– ograniczenie hałasu, wstrząsów dynamicznych oraz zapylenia, przez co zwiększy się jakość powietrza i komfort przebywania w gospodarstwach agroturystycznych,
– skrócenie czasu przejazdu i zmniejszenie zużycia paliwa,
– zwiększenie dostępności dla usług publicznych,
– szybszy dojazd do osób potrzebujących pomocy przez Pogotowie, Policję, Straż Pożarną,
– podniesienie poziomu życia i integracji społeczno – gospodarczej regionów sąsiadujących,
– inwestycja wpłynie zachęcająco na powstawanie nowej zabudowy jednorodzinnej oraz rozwój istniejących i powstawanie nowych przedsiębiorstw,
– zwiększenie dostępności do zabytków oraz miejsc kultu.

Prace przy rozbudowie drogi wykonywane były prawidłowo z zachowaniem terminów, zgodnie ze sztuką budowlaną oraz z najwyższym poziomem wykonawstwa. Wszystkie etapy robót zostały odebrane zgodnie z harmonogramem.

Firma wykonująca roboty tj. Przedsiębiorstwo Robót Drogowych S.A. Biała Podlaska dołożyła wszelkich starań aby uciążliwości dla użytkowników dróg były jak najmniej bolesne, a nad wszystkim czuwał Inspektor Nadzoru, Dariusz Zbieć właściciel firmy DARFIK z Siedlec.

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
tekst: Leszek Niedaleki
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Są 4 komentarze do tego artykułu.

  1. Ile kosztowal most na klokówce zeby za nim piesi musieli isc po trawie w kierunku białej bubel z tym mostem po co go bylo robić i wydawac pieniadze skoro do białej nie ma chodnika z mostem koniec drogi. lipa niby inwestycja byla ale brak kropki nad przyslowiowym i dopiero jak sie stanie tam tragedia na luku drogi piesi ciagle chodza a zaraz zima i trzeba przed samochodami skakać w snieg zepechniety przez plug na pobocze. skok po kolana w snieg zawsze tam ratował zycie jak ktos tam zginie bedziemy pytac czemu zabrakło pieniędzy na 300 m chodnka ludzie myślcie narod was wybrał

    1. Leszek Niedaleki

      z naszych informacji wynika, że Rada Miasta i Prezydent Białej Podlaskiej w budżecie na 2020 rok zabezpieczą środki na budowę 400 metrów chodnika, bo tyle brakuje aby połączyć ten istniejący już odcinek za obwodnicą na ul. Francuskiej z chodnikiem i kładką na Klukówce. Redakcja Radio Biper.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Reklama

Reklama

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

Cicbór Duży: Wyjazdowa sesja Rady Gminy Biała Podlaska

Susza nadal grozi rolnikom. Informacyjny charakter miała pierwsza w tym roku, wyjazdowa sesja Rady Gminy Biała Podlaska, zwołana na 21 stycznia w Ciciborze Dużym. Wzięli w niej udział także sołtysi. Obrady rozpoczęły się od wystąpienia Henryka Gmitruczuka, dyrektora Państwowego Gospodarstwa Wodnego „Wody Polskie”. Przedstawił on założenia rządowego planu przeciwdziałania suszy. Obejmuje on różnorodne działania, mające m.in. związek z modernizacją kanałów i cieków wodnych, a także powiększeniem pojemności zbiorników retencyjnych.

Czytaj więcej »

Biała Podlaska: Ludzie gorących serc!!

Po raz 28. zagrała w kraju i za granicą wielka orkiestra życzliwych serc. Tysiące ludzi odpowiedziało na apel Jerzego Owsiaka, aby 12 stycznia kwestować dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej.

Czytaj więcej »

Reklama