Reklama

Biała Podlaska: To nasz nowy (stary) amfiteatr! (galeria)

Praca na amfiteatrze w Parku Radziwiłłowskim dobiegły końca. Zostają prace porządkowe. Niestety do czasu zakończenia prac związanych z przebudową układu komunikacyjnego na obszarze Parku nie będziemy mogli sami odwiedzić nowego obiektu.

Dla osób postronnych nadal widnieją ustawione informacje o zakazie wstępu osób postronnych na plac budowy amfiteatru.

Już zimą jednak będzie można – jeśli dopisze pogoda i nie przeszkodzi w założeniach harmonogramów prac – zimą będzie można przespacerować się po nowym układzie komunikacyjnym i przy okazji odwiedzić amfiteatr.

O ile ten nie zostanie z przyczyn bezpieczeństwa osób przebywających tu zimą i w celu uniknięcia dewastacji nie zamknięty i spokojnie oczekiwał będzie otwarcia już na wiosnę!

 

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
tekst: Leszek Niedaleki
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Są 4 komentarze do tego artykułu.

  1. Koszmar! szalony sen szurniętego architekta.Poroniony pomysł z belką?przęsłem ?mostowym nad sceną ,działa przygnębiająco ,ogranicza widoczność i inter reakcję widowni. sprawia to przytłaczające klaustrofobiczne wrażenie.Dach nie dość że już jest zaśmiecony liśćmi to będzie coraz brudniejszy a ponieważ jest pochylony „do środka” to kilka ton śniegu w zimie może go zdeformować ,

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Reklama

Reklama

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

Biała Podlaska: Umowa podpisana! Przebudowa Warszawskiej rusza wiosną! (film)

Warszawska – II etap to skrócona nazwa projektu jaki z sukcesem przeprowadził Urząd Miasta Biała Podlaska. Prezydent Michał Litwiniuk poinformował niedawno o uzyskaniu 8 mln 300 tys zł dofinansowania na wartą ok. 13 mln 700 tys zł inwestycję polegającą na przebudowie i modernizacji ponad 1 kilometra najważniejszej wjazdowej trasy Białej Podlaskiej – z kierunku Warszawy. Dziś miało miejsce podpisanie umowy z wykonawcami. Prezydent Litwiniuk poinformował także o już złożonym wniosku do FDS na III etap przebudowy Warszawskiej w kierunku na wylot w obwodnicę.

Czytaj więcej »

Biała Podlaska: NFZ i Biblioteka u Radziwiłłów cały czas dostępne dla niepełnosprawnych (film) (galeria)

– Jestem osobą niepełnosprawną! Jak mam poruszać się po parku radziwiłłowskim? Jak mam dojechać do NFZ? – w takim tonie pytanie trafiło do naszej redakcji. Postanowiliśmy sprawdzić jak wygląda sytuacja na własne oczy. Okazuje się, że nie jest tak źle. Mało tego, Paweł Iwaniuk, osoba całkowicie niesamodzielna i poruszająca się na wózku od wielu lat a odwiedzająca Park Radziwiłłowski średnio raz w tygodniu, nawet teraz, podczas prowadzonych prac, twierdzi, że sytuacja z poruszaniem się osób niepełnosprawnych i dotarcie do instytucji takich jak NFZ czy Biblioteka jest nawet łatwiejsze niż w czasie przed rozpoczęciem prac remontowych.

Czytaj więcej »

Wieści z Unii: Kreatywna Europa wspiera mobilność twórców

i-Portunus to pilotażowy projekt pozwalający na czasową realizację w innym kraju twórczości przez europejskich artystów i profesjonalistów z sektora kultury – maksymalnie przez 85 dni. Do września wpłynęło ponad 3 tys. zgłoszeń, głównie z od młodych artystów rozpoczynających karierę. Program będzie rozwijany w kolejnych latach – w 2020 r. jego roczny budżet ma wzrosnąć do 1,5 mln euro.

Czytaj więcej »

Reklama