Reklama

Łomazy: Pierwszy na Lubelszczyźnie koncert Wiosennego Czarowania (galeria)

Łomaska młodzież pokazała, że da się spędzić miło czas bez telefonów. Stworzyła grupę wolontariuszy, która postanowiła zorganizować koncert. Koncert ten jest efektem uczestnictwa w X Ogólnopolskim Harcerskim Festiwalu Wiosennego Czarowania w Legionowie.

Dnia 11.11.2019 roku odbył się w Łomazach pierwszy na Lubelszczyźnie koncert Wiosennego Czarowania który objął Honorowym Patronatem Marszałek Województwa Lubelskiego, Starosta Bialski i Wójt Gminy Łomazy. Obchody Święta Niepodległości rozpoczęły się od Mszy Świętej w kościele pod wezwaniem św. Apostołów Piotra i Pawła w Łomazach. Po Mszy w towarzystwie orkiestry OSP wymaszerowaliśmy pod pomnik na ulicy Podrzecznej upamiętniający najważniejsze wydarzenia historycznie dla Polski i Łomaz związane z odzyskaniem niepodległości.

Tam uroczyście zostały złożone kwiaty. Następnie Wójt naszej Gminy zaprosił wszystkich zebranych na halę sportową na dalsze obchody Święta Niepodległości. Uroczystość szkolna rozpoczęła się od zaśpiewania hymnu. Odbyła się uroczysta akademia w wykonaniu uczniów klas Vc, VIc, VIIIb przygotowanych przez Małgorzatę Szewczyk, Dorotę Nazarewicz oraz Elżbietę Bielecką. Następnie rozpoczął się koncert Wiosennego Czarowania.

Dlaczego wiosennego? Bo wiosna jest cały czas w naszych sercach. W pierwszej kolejności mogliśmy uczestniczyć w niesamowitym występie szkolnego chóru Kanon, prowadzonego przez Grzegorza Kulickiego, który przygotował dla nas trzy utwory: ,,Piechota”, ,,Jak lilija” i ,,Aria Skołuby”. Następnie na naszą scenę zawitał zespół Tentative, działający przy GOK w Łomazach, wykonując „Wolność” i „Przeżyj to sam”, który porwał publiczność do wspólnego śpiewu. W dalszej kolejności scenę przejęła schola i chór parafialny z parafii Łomazy z pieśniami „Moja ojczyzna” oraz „O mój rozmarynie”. Po tych występach scena należała do duetu Marcin Skaba i Robert „Żaba” Próchnicki. Publiczność również świetnie się z nami bawiła śpiewając „Przechyły”, „Sielankę o domu”, „Żegnaj Ameryko” czy „Dziewczynę rumiankową”.

Ostatni występ należał do Klubu Aktywnego Seniora w Łomazach, który na scenę zawitał w prześlicznych, folkowych strojach prezentując nam „Przybyli ułani”, „Wojenko, Wojenko” oraz „Jak długo na Wawelu”. Nasi wolontariusze postarali się również o poczęstunek. Wszystkich uczestników ugościliśmy w tradycyjny sposób, chlebem ze smalcem i ogórkami kiszonymi, a na deser było również coś słodkiego. Ponadto mogliśmy zobaczyć wystawę ,,Jutro zaczyna się wczoraj” współorganizowaną przez mieszkańców gminy Łomazy oraz Próbną Drużynę Harcerską opiekunką której jest Agnieszka Garbatiuk. Wykonali : Wiktoria Hołonowicz, Julianna Kossowska, Natalia Szepeta.

 

 

materiał: Łomazy gmina
tekst: Zespół Placówek Oświatowych w Łomazach
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama